Trwa ładowanie...
d4bxif7
d4bxif7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Środowe Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych powołało Rafała Antczaka na nowego prezesa giełdy. Na stanowisku prezesa GPW zastąpi on Małgorzatę Zaleską, która w środę została odwołana z tej funkcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4bxif7

- Eurocash sfinalizował zakup 100 proc. akcji w spółce Eko Holding - podała grupa w komunikacie.

- Dom Development sprzedał w ubiegłym roku 2,735 lokali netto, w tym 714 lokali w IV kwartale 2016 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

- Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Vistula Group w grudniu 2016 r. wzrosły rdr o ok. 12,7 proc. do ok. 91,6 mln zł - podała spółka w komunikacie. Wartość przychodów ze sprzedaży zrealizowanych w okresie styczeń-grudzień 2016 r. wyniosła ok. 598,1 mln zł i była wyższa rdr o ok. 15,6 proc.

d4bxif7

- Przychody producenta detektorów podczerwieni Vigo System w 2016 r. wyniosły 25,6 mln zł, tyle samo co rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w listopadzie 148,32 tys. sztuk i było o 16,7 proc. niższe niż rok wcześniej. Spadek rozpowszechniania w porównaniu z październikiem wyniósł 3,1 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

- Przychody grupy Gino Rossi w grudniu 2016 r. wyniosły 28,3 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 10 proc. - podała spółka w komunikacie. Przychody w całym minionym roku wyniosły 268,6 mln zł, czyli wzrosły rdr o 3 proc.

- JHM Development sprzedał w 2016 roku aktami notarialnymi 238 lokali, w tym 176 mieszkań i 62 garaże - podała spółka w komunikacie.

d4bxif7

- NWZ Almy przegłosowało podniesienie kapitału o 5,5 mln zł przez emisję do 5,5 mln akcji serii H z wyłączeniem prawa poboru - wynika z uchwał walnego zgromadzenia. Ponadto akcjonariusze zdecydowali o ustanowieniu kapitału docelowego w wysokości 4,17 mln zł.

- Money Makers TFI zadebiutuje na NewConnect w czwartek, 5 stycznia - poinformowała GPW w komunikacie.

- Bytom miał w grudniu 2016 roku 20,2 mln zł przychodów, co oznacza wzrost rdr o 24,8 proc. - poinformowała spółka w komunikacie. Narastająco w okresie styczeń-grudzień minionego roku spółka wypracowała 149,6 mln zł, czyli więcej rdr o 17 proc.

- Sprzedaż towarów w sklepach Stokrotka, należących do giełdowej Emperii Holding, wzrosła rdr w grudniu 2016 roku o około 8,1 proc. do 224 mln zł - podała Emperia w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d4bxif7

Podziel się opinią

Share
d4bxif7
d4bxif7