Trwa ładowanie...
dj38j9b
dj38j9b
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Zarządzająca restauracjami spółka Mex Polska stawia na rozwój sieci bistro pod marką Pijalnia Wódki i Piwa oraz naleśnikarni PanKejk. Nie planuje obecnie akwizycji - poinformował PAP wiceprezes Piotr Mikołajczyk. Zarząd będzie rekomendować wypłatę dywidendy za 2016 rok.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dj38j9b

- Vistal Gdynia chce skupić się w 2017 r. na rynku infrastruktury zagranicznej, głównie szwedzkiej i norweskiej - powiedział PAP prezes Ryszard Matyka. Jego zdaniem ożywienia na rynku krajowym można spodziewać się dopiero w 2018 r. Jak dodał, obecny backlog grupy jest stabilny, a jego wartość - w porównaniu z 2016 rokiem - rośnie.

- Akcjonariusze T-Bull zdecydują o przeprowadzeniu oferty publicznej do 404.000 akcji, w tym do 100.000 akcji nowej emisji i przeniesieniu notowań z NewConnect na główny rynek GPW - wynika z projektów uchwał na NWZ zwołane na 21 marca.

- Asseco Poland podpisało z etiopską Information Network Security Agency (INSA), kontrakt obejmujący m.in. consulting w obszarze budowy rozwiązań klasy ERP oraz billingu dla sektora energetyki, a także dostarczenie oprogramowania typu document management system - podała spółka w komunikacie prasowym.

dj38j9b

- GDDKiA zdecydowała o wycofaniu pozwu przeciwko Budimeksowi, Mostostalowi Warszawa i trzeciemu podmiotowi, od których domagała się wcześniej 539,96 mln zł, powiększonych o odsetki tytułem odszkodowania za szkody poprzez dokonanie uzgodnień między konkurentami, którzy składali oferty w jednym przetargu publicznym.

- TFI Capital Partners, należące do notowanej na głównym parkiecie GPW spółki Capital Partners, uruchomiło trzeci subfundusz CP FIZ - CP Balanced Equity - poinformowano w komunikacie prasowym.

- Grupa Murapol kupiła za 6 mln zł netto działkę o powierzchni 3 ha w Gliwicach, na której mają powstać 693 lokale mieszkalne o łącznej powierzchni użytkowej 26 tys. mkw. - poinformował deweloper w komunikacie.

- Premiera gry Get Even, której producentem jest The Farm 51 Group, a globalnym wydawcą Bandai Namco została ustalona na 26 maja - poinformowała spółka.

dj38j9b

- Skorygowany zysk na akcję największej na świecie sieci detalicznej Wal-Mart w IV kwartale 2016 r. wyniósł 1,30 USD - podała firma w komunikacie. Analitycy spodziewali się w IV kw. zysku na poziomie 1,29 USD na akcję.

- Mabion włączył do badania klinicznego nad lekiem MabionCD20 140 pacjentów z chłoniakiem, co oznacza liczbę przekraczającą wartość niezbędną do przeprowadzenia analiz statystycznych w badaniu NHL - podał Mabion w komunikacie. Jak dodano, rekrutacja pacjentów do badania NHL została tymczasowo wstrzymana.

- Agencja Fitch podniosła długoterminowe ratingi IDR, w walucie obcej i lokalnej, spółki Kernel do "B+" - podała agencja w komunikacie. Perspektywa obu ratingów jest stabilna.

- Agencja Fitch Ratings podtrzymała długoterminowy rating IDR Banku Gospodarstwa Krajowego w walucie obcej na poziomie "A-". Perspektywa ratingu jest stabilna - podała agencja w komunikacie.

dj38j9b

- Magic Software, spółka zależna od Formula Systems z grupy Asseco Poland, miała w IV kw. 2016 r. 0,1 mln USD zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu do 3,7 mln USD rok wcześniej. Zysk operacyjny w tym czasie spadł do 4,3 mln USD z 5 mln USD, a przychody wzrosły do 55,14 mln USD w porównaniu do 47,9 mln USD rok wcześniej - podała spółka w raporcie.

- CVC Capital Partners przejmuje Żabka Polska od Mid Europa Partners - podał fundusz CVC w komunikacie prasowym.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

dj38j9b

Podziel się opinią

Share
dj38j9b
dj38j9b