Trwa ładowanie...
d2mshsu

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Docelowo w polskim systemie bankowym będzie funkcjonować 5 do 6 banków uniwersalnych, pozostałe przyjmą charakter niszowy - ocenia Jacek Bartkiewicz, członek zarządu NBP.

Share
d2mshsu

- Zarząd Elektrobudowy zamierza rekomendować w latach 2016-2018 walnemu wypłatę dywidendy na poziomie nie niższym niż 30 proc. skonsolidowanego zysku netto przypadającego na rzecz akcjonariuszy grupy - podała spółka w strategii na lata 2016-18.

- Elektrobudowa planuje wzrost rentowności netto do 5 proc. i średnioroczną sprzedaż zewnętrzną na poziomie 1,1 mld zł - poinformowała spółka w strategii na lata 2016-18.

- Budżet Archicomu na zakup gruntów w latach 2016-2017 to ok. 200 mln zł. Większość tej kwoty spółka już wykorzystała, do dyspozycji ma jeszcze ok. 90 mln zł. Deweloper szuka działek we Wrocławiu i w Krakowie - poinformował PAP Rafał Jarodzki, wiceprezes Archicomu.

d2mshsu

- Archicom nie wyklucza, że w tym roku wyda klientom około 100 mieszkań więcej niż pierwotnie planował, co oznacza, że liczba przekazań może sięgnąć 850-900 lokali. Także w przyszłym roku do klientów ma trafić ok. 900 lokali - poinformował PAP Rafał Jarodzki, wiceprezes Archicomu.

- Fundusze zarządzane przez Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zmniejszyły zaangażowanie w Benefit Systems do poniżej 5 proc. - podała spółka w komunikacie.

- Producent detektorów podczerwieni Vigo System liczy, że w 2016 roku jego przychody będą wyższe niż w 2015 roku, kiedy wyniosły 25,6 mln zł. Spółka zakłada, że do 2020 r. około 40 proc. sprzedaży pochodzić będzie ze sprzedaży detektorów nowej technologii - poinformował Adam Piotrowski, prezes spółki.

- Spółka ASM Group, której akcje obecnie notowane są na NewConnect, 14 września zadebiutuje na głównym parkiecie warszawskiej giełdy - podała GPW w komunikacie.

d2mshsu

- Wartość polskiego sektora mediów i rozrywki wyniesie w 2020 roku 10,8 mld USD wobec 9,2 mld USD w roku 2015 - wynika z raportu firmy doradczej PwC "Perspektywy rozwoju branży rozrywki i mediów w Polsce 2016-2020".

- Polski Bank Komórek Macierzystych stawia na rozwój organiczny przez wspieranie działań marketingowych i sprzedażowych, nie wyklucza akwizycji, ale nie prowadzi obecnie żadnych konkretnych rozmów - poinformował prezes spółki Jakub Baran. PBKM podtrzymuje cele strategiczne na 2019 r.

- Kodeks postępowania dla dostawców Anwilu wyznacza standardy m.in. społeczne, środowiskowe, etyczne, którymi muszą kierować się partnerzy spółki. Anwil poinformował we wtorek, że zaczął wdrażać kodeks dla wszystkich dostawców i podwykonawców z nim współpracujących.

- Notowana na NewConnect spółka JWA podwyższyła prognozę zysku brutto do 1,55 ml n zł z 1,05 mln zł, a szacunki dotyczące przychodów zwiększyła do 4,5 mln zł z 4,2 mln zł - podała JWA w komunikacie.

d2mshsu

- PGE, Tauron, Energa i Enea złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na utworzenie spółki ElectroMobilityPoland, której celem ma być rozwój elektromobilności, w tym produkcja samochodów elektrycznych - wynika ze strony UOKiK-u.

- Grupa Lotos szacuje, że w tym roku zapłaci około 7,5-8 mln zł z tytułu podatku od sprzedaży detalicznej - poinformowali we wtorek PAP przedstawiciele gdańskiego koncernu.

- Intive, spółka zajmującą się tworzeniem oprogramowania, która powstała z połączenia BL Stream, Kupferwerk i SMT Software, zapowiada, że rocznie jej przychody będą rosły o 25 proc. Firma szacuje, że w 2016 r. uda jej się wypracować 60 mln euro przychodów - poinformował we wtorek prezes Ludovic Gaude.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d2mshsu

Podziel się opinią

Share
d2mshsu
d2mshsu