Trwa ładowanie...
d2c54l7
Dom Maklerski BZ WBK

Słabość popytu

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, co stanowi odzwierciedlenie słabości polskiego rynku. Odbicie na ostatnich sesjach było relatywnie słabe, biorąc pod uwagę wcześniejszy spadek. Takie zachowanie zdaje się wskazywać, iż korekta dotyczyła jedynie części wcześniejszego spadku, co sugeruje pogłębienie tendencji spadkowej na kolejnych sesjach.
Share
Słabość popytu
Źródło: Fotolia, Fot: freshidea
d2c54l7

WIG-20 po wyższym otwarciu wyznaczył dzienne maksimum na 2388, a w kolejnych godzinach sukcesywnie oddawał zdobyty teren. Przyspieszenie spadku nastąpiło w samej końcówce sesji, kiedy to indeks naruszył wsparcie wynikające z ostatniego minimum na 2360. Zamknięcie nastąpiło w rejonie dołka, co sprawia, iż na dziennym wykresie świecowym pojawił się czarny korpus wskazujący na przewagę sprzedających. Najbliższe wsparcie znajduje się w zakresie 2348-2351, a w razie jego przełamania popyt winien ujawnić się na 2332. W razie silniejszego spadku będę oczekiwał na test minimum z połowy marca na 2299.
Najbliższy opór to 2370, a w razie jego przebicia będę liczył na test 2374. W przypadku silniejszego wzrostu istotne znaczenie winien mieć wczorajszy szczyt na 2388. Jego przebicie będzie otwierało drogę do testu 2396 lub też 2416. W razie silniejszej korekty potencjalnym celem winien być poziom 2433. Wczorajsza sesja jest sporym rozczarowaniem i potwierdzeniem niemocy kupujących. Mimo dość zaawansowanego ruchu spadkowego rynek nie ma sił nawet na właściwe skorygowanie spadku.
Takie zachowanie sugeruje, iż ostatnia zwyżka obejmowała jedynie spadek z 2416 do 2360, co zdaje się wskazywać, iż fala spadkowa przybierze bardziej rozbudowaną strukturę. Z takim scenariuszem należy się aktualnie liczyć, a o szansach na bardziej optymistyczne rozwiązania będzie można myśleć po przebiciu 2388.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/33484/140709_bp.pdf )

d2c54l7

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d2c54l7

Podziel się opinią

Share
d2c54l7
d2c54l7