Trwa ładowanie...

Sony nad przepaścią

W ubiegłym roku japoński potentat technologiczny stracił aż 5,73 mld dol. Problemem jest nie tylko wielkość strat, lecz także to, że drugi rok z rzędu jest ona coraz większa.

Share
Sony nad przepaściąŹródło: AFP
d2rv86j

W 2010 r. koncern też miał ujemny bilans roczny, lecz wówczas strata sięgnęła jedynie (aż!) 2 mld dol. Wówczas akcje firmy spadły o 48 proc.

Wśród wymienianych niepowodzeń koncernu znajduje się choćby zeszłoroczny atak hakerów na Play Station Network i kradzież danych milionów klientów.

Mści się też fakt, że Sony przespał boom na telewizory LCD, a spóźnione działania w tym segmencie przynoszą kolejne straty. Także w tym roku udział działu RTV w ujemnym bilansie finansowym jest ogromny.

W konsekwencji Sony nie jest już kreatorem trendów w branży nowoczesnych telewizorów. Co więcej - stosowana przez koncern technologia jest zbyt droga i przegrywa konkurencję z tańszymi producentami.

W tym roku jednak firma planuje zysk. Niestety kosztem zwolnień. Do końca grudnia prace straci aż 10 tys osób, czyli 6 proc. zatrudnionych. Zwolnienia dotkną przede wszystkim Japończyków.

d2rv86j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rv86j
d2rv86j