Trwa ładowanie...
d41ylcx
11-10-2011 12:49

Spadek awersji do ryzyka

Na rynkach obserwujemy globalną poprawę nastrojów. W dniu wczorajszym drożały akcje oraz surowce. Na rynku walutowym euro umacniało się wraz z walutami rynków wschodzących, natomiast na wartości tracił dolar amerykański.

Share
d41ylcx

Rynki żyją jak na razie nadziejami, że uda się zażegnać problemy państw strefy euro. Optymistycznie przyjęto zapowiedzi kanclerz Niemiec i prezydenta Francji dotyczące dokapitalizowania europejskich banków i wypracowania planu pozwalającego na trwałe rozwiązanie kryzysu w Grecji. Swój udział w poprawie klimatu inwestycyjnego miała również decyzja o nacjonalizacji Dexii.

Dzisiaj czynnikiem ryzyka dla euro pozostaje głosowanie w słowackim parlamencie nad zmianami w uprawnieniach Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej. Jeśli projekt zostanie przegłosowany, to z pewnością wesprze euro, bowiem Słowacja jest ostatnim krajem, który nie zaakceptował jeszcze zmian w EFSF. W innym przypadku korekta poniedziałkowych umocnienia euro może się pogłębić. Premier kraju, Iveta Radicova zapowiedziała, że głosowanie w parlamencie będzie połączone z wotum zaufania dla rządu. Dzisiaj poznaliśmy dane na temat produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii. Odczyt w ujęciu miesiąc do miesiąca za sierpień był lepszy niż oczekiwania analityków, jednak publikacja ta nie wsparła notowań funta. Po południu poznamy jeszcze dane z rynku nieruchomości z Kanady oraz notatki z ostatniego posiedzenia FOMC.

EURPLN
Spadki na EURPLN wyhamowały w rejonie najbliższego wsparcia na poziomie 4,3000 i w dalszym ciągu notowania utrzymują się powyżej wrześniowego minimum na poziomie 4,2785. Techniczny obraz rynku wskazuje na możliwość odreagowanie w rejon 3,3650. Wzrost apetytu na ryzyko powinien wspierać złotego, wobec czego w najbliższych dniach spodziewamy się nowego minimum lokalnego na eurozłotym.

EURUSD

Eurodolar przełamał opór w postaci zniesienia 38,2% całości ostatnich spadków i kontynuował wzrosty w okolice 1,3700, skąd nastąpiło odreagowanie. Strefa wsparcia w rejonie 1,3540-1,3560 może być z technicznego punktu widzenia dobrą okazją do wznawiania długich pozycji w euro z krótkim SL.

d41ylcx

GBPUSD
Wzrosty na GBPUSD ograniczył opór wynikający ze zrównania się ze sobą w 100% obecnego ruchu korekcyjnego z poprzednia maksymalną korektą w całej fali spadkowej z poziomu 1,6625. Ponowne przełamanie tego poziomu otworzy drogę w okolice 1,5788, gdzie opór wyznacza zniesienia 38,2% Fibo. Najbliższe wsparcie to rejon 1,5600.

USDPLN

USDPLN zrealizował sugerowany zasięg cenowy. Spadki na USDPLN zatrzymały się tuz poniżej poziomu 3,1700. Spadek awersji do ryzyka powinien sprzyjać utrzymaniu się notowań USDPLN poniżej poziomu 3,2220, gdzie znajduje się najbliższy opór. W tym tygodniu możliwa jest kontynuacja aprecjacji złotego w rejon 3,1083, gdzie wsparcie dla paru USDPLN wyznacza połowa zniesienia całości fali wzrostowej z końca sierpnia tego roku.
Anna Wrzesińska www.idmtrader.pl

d41ylcx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41ylcx
d41ylcx