Trwa ładowanie...
d28ouvv
Waluty

Spokojna sesja na rynku walutowym

Dzisiejsza sesja na rynku walutowym upływała w wyjątkowo spokojnych nastrojach. Notowania eurodolara konsolidowały się wokół poziomu 1,2300. Na rynku ewidentnie dało się wyczuć mniejszą aktywność inwestorów pod nieobecność graczy z USA oraz Wielkiej Brytanii.
Share
Joanna Pluta
Joanna PlutaŹródło: TMS Brokers
d28ouvv

Na rynek nie napłynęło dziś zbyt wiele istotnych danych, co dodatkowo zmniejszyło zmienność. Uczestnicy rynku mogą w kolejnych dniach w dalszym ciągu wstrzymywać się z większymi transakcjami przed publikacją oficjalnych danych z amerykańskiego rynku pracy (poznamy je w piątek). Zmienność może jednak zwiększać się wraz z publikacjami indeksów aktywności gospodarczej dla kolejnych krajów.

Również na polskim rynku walutowym obserwowaliśmy niewielkie zmiany – kurs EUR/PLN konsolidował się w wąskim przedziale 4,0700 – 4,0800, a notowania USD/PLN poruszały się wokół poziomu 3,3100.

Bez wpływu na złotego pozostały dane o PKB, jakie napłynęły z polskiej gospodarki. Wzrost PKB w I kwartale bieżącego roku wyniósł 3,0% r/r, co było zgodne z oczekiwaniami rynkowymi. Rozczarował spadek inwestycji o ponad 12% w stosunku rocznym. Silniej niż prognozowano wzrosła zaś konsumpcja, co nastraja pozytywnie. Jutro poznamy jeszcze indeks PMI dla przemysłu oraz prognozę inflacji Ministerstwa Finansów – publikacje te nie powinny mieć jednak większego wpływu na rynek.

Joanna Pluta
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

d28ouvv

Podziel się opinią

Share
d28ouvv
d28ouvv