Trwa ładowanie...
d3g8goh
d3g8goh
Waluty

Spokojna sesja przed nami

Na wczorajszej sesji obserwowaliśmy kontynuację umocnienia dolara względem euro oraz wzrosty na giełdach akcji. Wczorajsze wydarzenia potwierdzają, że w ostatnim czasie mamy niewielką korelację pomiędzy EURUSD, a S&P500. Złoty umacniał się względem euro oraz dolara. Świadczy to o tym, że inwestorzy handlujący na krajowej walucie, większą uwagę przywiązują do sytuacji na giełdach akcji niż na EURUSD.
Share
d3g8goh

O godzinie 10 opublikowano dane dotyczące stopy bezrobocia w Polsce. Wyniosła ona 11.5% i była lepsza od prognozy, która zakładała 11.6%. Informacja ta nie wywołała większej reakacji na parach złotówkowych.

Dzisiejsza sesja powinna być szczególnie spokojna. Nie handlują giełdy w USA ze względu na Dzień Dziękczynienia. Nie będą również publikowane żadne istotne dane makroekonomiczne.

Wczorajsze wzrosty na giełdzie doprowadziły do umocnienia złotego. Kurs znajduje się w pobliżu oporu na poziomie 3,9869. W dniu dzisiejszym nie spodziewamy się większych wahań na EURPLN. Impulsem do ewentualnych zmian na tej parze będzie sytuacja na EURUSD.
Dolar kontynuuje umacnianie się względem euro. W dniu dzisiejszym testowana będzie prawdopodobnie linia trendu wzrostwego. Stanowi ona najbliższe wsparcie i znajduje się na poziomie 1,3285. Przełamanie dołem będzie silnym sygnałem do dalszych spadków na tej parze. Kolejnym wsparciem jest 200-dniowa średnia krocząca na poziomie 1,3140. Z punktu widzenia teorii fal Elliotta znajdujemy się prawdopodobnie w fali 3, a jej minimalny zasięg to 1,2950.
Para GBPUSD po wybiciu się z trójkąta na wtorkowej sesji kontynuuje spadek. Najbliższym wsparciem jest 1,5648. Opór znajduje się na poziomie 1,5915. Podobnie jak na innych parach walutowych nie przewidujemy większej zmienności w dniu dzisiejszym.
Przedłuża się konsolidacja na parze USDJPY. W dniu wczorajszym na wykresie dziennym zobaczyliśmy ósmę kolejnę świecę w wąskim obszarze 82,77 - 83,83. Było to jednak pierwsza tak silna popytowa świeca podczas tej konsolidacji. W dniu dzisiejszym ruch ten jest kontynuowany i spodziewamy się tesotwania górnego ograniczenia kanału tj. 83,83. W przypadku wybicia górą, kolejnym oporem jest 83,99.
Kamil Oziemczuk

d3g8goh

Podziel się opinią

Share
d3g8goh
d3g8goh