Trwa ładowanie...
tms

Spokojny koniec tygodnia

Agencja ratingowa Moody’s zrewidowała perspektywę ratingu Stanów Zjednoczonych z negatywnej na stabilną. Informacja ta nie wywołała jednak silnej reakcji rynku. Kurs EUR/USD podczas sesji azjatyckiej wybił wczorajsze szczyty i ustanowił maksimum na 1,3145. Cały czas jednak utrzymany jest trend boczny zapoczątkowany w ubiegłym tygodniu (między 1,30 a 1,3170).

Share
Spokojny koniec tygodnia
Źródło: TMS
d41bfdf

W skali całego tygodnia dolar osłabił się wobec wszystkich oprócz jena walut z grona G-10. Natomiast wśród walut rynków wschodzących polska waluta obok meksykańskiego peso zyskała najwięcej zarówno wobec euro, jak i dolara. Notowania par złotowych zniżkują w okolice minimów z tego tygodnia. Kurs EUR/PLN obecnie znajduje się na 4,2360, a USD/PLN na 3,2230. Obliczana przez nas wartość godziwa złotego, bazująca na krótkoterminowym modelu równowagi finansowej wskazuje jednak, że kurs EUR/PLN powinien znajdować się na 4,28.

Indeks S&P 500 wczorajszą sesję zakończył na najwyższym poziomie w historii (1689 pkt.). W ostatnich dniach nastroje rynkowe poprawiaja relatywnie dobry sezon publikacji wyników spółek za II kw. bieżącego roku. 70 proc. spółek z indeksu S&P 500, które do tej pory opublikowały swoje wyniki, przekroczyło rynkowe oczekiwania odnośnie zysku netto (49 proc. pochwaliło się lepszymi od prognoz przychodami).

d41bfdf

Dziś w Moskwie rozpoczyna się spotkanie ministrów finansów i szefów banków centralnych grupy G20. Na wartość dolara kanadyjskiego wpływ natomiast powinna mieć publikacja inflacji konsumenckiej za czerwiec (14:30). Poza tym piątek nie obfituje w odczyty danych makroekonomicznych. Uważamy, że w obliczu małej liczby ważnych wydarzeń na rynku panować będzie niska zmienność.

Szymon Zajkowski
Departament Analiz DM TMS Brokers S.A.

d41bfdf

Podziel się opinią

Share
d41bfdf
d41bfdf