Trwa ładowanie...

Sprawdź, czy nie przepłacasz za energię

Wysokość rachunku za energię elektryczną w dzisiejszych czasach może przyprawić o
zawrót głowy. Bardzo wielu z nas szuka sposobów, aby uniknąć ogromnych opłat za prąd.

Share
Sprawdź, czy nie przepłacasz za energięŹródło: lepszaoferta
d19rrqt

Bardzo ciężko jednak zmniejszyć rachunki tylko poprzez gaszenie świateł lub ograniczenie czasu działania urządzeń elektrycznych. W poszukiwaniu oszczędności należy sięgnąć o wiele głębiej - do wyboru samego dostawcy prądu elektrycznego.

Zmiana dostawcy - czy to możliwe?

Częściowe uwolnienie rynku energetycznego sprawiło, że Polacy od 2007 roku mają możliwość wyboru firmy, od której kupują prąd elektryczny. Mimo że liczba świadomych wyboru rodaków rośnie, to jednak wciąż niewielka liczba klientów indywidualnych dokonuje takowej zmiany. W naszym kraju około 90 proc. odbiorców pozostaje bierna. Dla porównania, w Wielkiej Brytanii lub Norwegii zmiana dostawcy prądu elektrycznego to codzienność i regularnie robi to około 66 proc. obywateli w obu krajach. W naszym kraju jednak, wolnym rynkiem możemy cieszyć się dopiero od niedawna. Przez ten czas zdążyliśmy już przekonać się do zmiany operatora sieci komórkowej, kablówki czy ubezpieczyciela. Zmiana dostawcy prądu jest jednak ciągle czymś nowym, do czego nasi rodacy nie mają zaufania. A szkoda, bo przecież wybór lepszej oferty to ogromna oszczędność pieniędzy. „Zmiana na lepszą ofertę przynosi wymierne korzyści i realne, konkretne oszczędności. Zgodnie z wyliczeniami serwisu pradgaz.pl przeciętny Polak może zaoszczędzić na takiej
zmianie nawet ok. 1500 zł.” – twierdzi Paweł Słowiakowski z Lepszaoferta.pl.

Coraz więcej osób w poszukiwaniu tańszej oferty prądu elektrycznego korzysta z usług brokerów energii elektrycznej, którzy oferują dużo niższe ceny za tą samą ilość energii, w porównaniu do największych spółek sprzedażowych. Dla przykładu, jedna kilowatogodzina kosztuje średnio 0,25 zł, a korzystając z oferty brokera, ta sama ilość energii może kosztować nawet 0,11 zł – generuje to oszczędności rzędu 300 zł na każdym megawacie prądu. Poza tym, wybierając usługi brokera, możemy zyskać gwarancję stałej ceny aż do 2016 roku oraz 3 miesiące darmowego prądu.

Czas na zmiany

Duże oszczędności pieniędzy, ale również czasu kuszą coraz większą liczbę klientów indywidualnych. Dlatego w najbliższych latach będziemy obserwować stały wzrost liczby osób, które zdecydują się na zmianę dostawcy prądu, gwarantując sobie tym samym wybór najbardziej konkurencyjnej aktualnie oferty na rynku.

d19rrqt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19rrqt
d19rrqt