Trwa ładowanie...

Sprzedają Polskie Tatry

Ministerstwo Skarbu Państwa chce sprzedać Polskie Tatry. Trwają już poszukiwania doradcy prywatyzacyjnego - pisze "Puls Biznesu".

Sprzedają Polskie TatryŹródło: Jupiterimages
d3u41w4
d3u41w4

Polskie Tatry to spółka, do której należą hotele, pensjonaty oraz aquapark w Zakopanem. W skład przedsiębiorstwa wchodzą obiekty głównie w okolicach Doliny Białego - wille Pan Tadeusz i Zosia, pensjonaty Telimena oraz Biały Potok. Poza tym jest jeszcze najwyżej położony hotel w Polsce na Polanie Zgorzelisko. W sumie to aż 415 miejsc noclegowych - pisze "Puls Biznesu". Do tego dochodzą cztery restauracje i kemping.

Spółkę Polskie Tatry czeka teraz prywatyzacja. Trwają poszukiwania partnera prywatyzacyjnego, który sporządzi analizy i pomoże wybrać sposób sprzedaży firmy. Zdaniem Ministerstwa Skarbu Państwa inwestorów możemy poznać już na początku przyszłego roku.

Firma Polskie Tatry to bardzo łakomy kąsek - pomimo startu w ostatnich latach, tylko w trzech pierwszych kwartałach wypracowała 11 mln zł zysku. Dlatego zainteresowani 71, 87 proc. spółki mogą być nie tylko polscy potentaci branży turystycznej. Pozostałe udziały należą do miasta Zakopane.

Wirtualna Polska / Puls Biznesu

d3u41w4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u41w4