Trwa ładowanie...
samolot

Sprzedali nam wybrakowane Dreamlinery?!

Kolejny skandal związany z dumą naszego lotnictwa. Po ciągnącym się miesiącami, serialu pod tytułem "Dreamliner znowu nie wystartował", tym razem dostaliśmy wiadomość z dreszczykiem emocji. Jak się okazało, dwa z pięciu polskich Dreamlinerów latały bez filtra paliwa w silniku. Potwierdzają to Polskie Linie Lotnicze LOT.

Share
Sprzedali nam wybrakowane Dreamlinery?!
Źródło: newspix.pl, Fot: Łukasz Woźnica
do8m8bn

- Podczas przeglądu silników samolotu, stwierdziliśmy brak jednego z dwóch filtrów w każdym z dwóch silników tej maszyny. Natychmiast zarządziliśmy przegląd pozostałych 4 Dreamlinerów. Ze Seattle przyjechała ekipa Boeinga i okazało się, że w kolejnym samolocie brakuje filtra niskiego ciśnienia w silniku - poinformowało nas biuro prasowe PLL LOT.

Jednak, jak twierdzą linie lotnicze - brak takiego filtra nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa lotu. Zupełnie innego zdania jest profesor Zdobysław Goraj z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, który w rozmowie z dziennikarzami Gazety Prawnej, stwierdził:

- Brak filtrów oznacza, że mogą się zatkać wtryskiwacze, a wtedy ryzyko, że jeden z silników odmówi pracy, jest duże. LOT tłumaczy, że samoloty bez filtrów w silnikach dostał bezpośrednio od producenta i natychmiast poinformował o tym Urząd Lotnictwa Cywilnego. Mimo przebojów i usterek, nasze Dreamlinery wykonują 280 kursów miesięcznie.

do8m8bn

Podziel się opinią

Share
do8m8bn
do8m8bn