Trwa ładowanie...
d2jcw9x
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Średnie spółki w niełasce

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, jedynie WIG-20 odnotował niewielki wzrost. Po wyższym otwarciu na rynku przeważali kupujący, aczkolwiek po osiągnięciu najbliższego oporu na WIG-20 na 2699 animusz do zakupów wyraźnie osłabł i w kolejnych godzinach więcej z gry mieli sprzedający.
Share
d2jcw9x

Rynek osuwał się pod własnym ciężarem do końca sesji, a zamknięcie nastąpiło na dziennym minimum. Ponownie najsłabiej wyglądała sytuacja na szerokim rynku, a największy, bo ponad 1% spadek odnotował mWIG40. Jedynym pozytywnym elementem w ocenie rynku jest dość silne zachowanie kontraktów terminowych na WIG-20, co z kolei zapowiada zwyżkę na dzisiejszej sesji. Najbliższy opór dla WIG-20 znajduje się na 2692, a w przypadku jego przebicia będę oczekiwał na test wczorajszego maksimum na 2701 lub też leżącego nieco wyżej poziomu 2707. W przypadku silniejszego wzrostu podaż winna ujawnić się na 2720, gdzie znajduje się obecnie linia przyspieszonego trendu spadkowego. W przypadku jej przebicia będę oczekiwał na test 2750 lub też ostatniego lokalnego maksimum na 2765. Najbliższe wsparcie wyznacza minimum na 2675, a w razie jego przebicia będę zwracał uwagę na 2662 lub też na poziom lutowego minimum na 2627. Nieznacznie poniżej tego pułapu znajduje się 2619, wynikający ze szczytu z połowy kwietnia 2010. Mam
wrażenie, iż w dalszym ciągu jest to ważny pułap, a ewentualne jego przebicie może zostać zinterpretowane jako sygnał wejścia rynku w fazę głębszej korekty. W przypadku silniejszego ruchu popyt winien pojawić się na 2592 lub też 2501. Wczorajsza sesja nie wprowadziła istotnych zmian w krótkoterminowej perspektywie. Główne indeksy znajdują się w krótkoterminowych trendach spadkowych i obecnie znajdują się w rejonie swoich lokalnych minimów. Szeroki rynek od dłuższego czasu zachowuje się słabo, lecz z drugiej strony skala spadku w przypadku WIG-20 mieści się w ramach naturalnej korekty wcześniejszej zwyżki. Aktualnie kupujący próbują obronić wsparcie wynikające z 38,2% zniesienia zwyżki z 2240 do 2941 i najbliższe godziny winny wskazać czy ta obrona zakończy się sukcesem.
Tomasz Jerzyk

d2jcw9x

Podziel się opinią

Share
d2jcw9x
d2jcw9x