Trwa ładowanie...
tms

Stabilizacja inflacji w Niemczech

Po tym jak wczoraj eurodolar zakończył dzień spadkami dziś lekko wzrasta i obecnie znajduje się na 1,3310. Najbliższymi wsparciami kursu EUR/USD są 1,3265 i 1,3245, czyli dołki z ubiegłej środy oraz czwartku.

Share
Stabilizacja inflacji w Niemczech
Źródło: Fotolia
d3c02ui

Dziś najważniejsza będzie seria danych z Niemiec i Eurolandu oraz wyniki sprzedaży detalicznej w USA. Pierwsze dwa odczyty poznamy już o 11:00. W przypadku Niemiec chodzi o indeks ZEW, który obrazuje nastroje analityków i inwestorów instytucjonalnych dotyczące gospodarki naszego zachodniego sąsiada. Wskaźnik ten od kwietnia stabilizuje się na poziomie ok. 37 pkt., po tym jak wzrósł skokowo na przełomie bieżącego i poprzedniego roku. Drugą publikacją z Niemiec była inflacja konsumencka, która zgodnie z oczekiwaniami wyniosła 1,9 proc. r/r. i tym samym nie przekracza celu ECB, co nie ogranicza pola działania ze strony europejskich władz monetarnych.

Pozostając przy Niemczech – dobre dane z przemysłu powinny pozytywnie wpłynąć na odczyt produkcji przemysłowej dla całej strefy euro. Oczekiwania rynku wynoszą 0,8 proc. m/m i trudno będzie o zaskoczenie wyższą lub niższą wartością dynamiki z uwagi na to, że są to dane czerwcowe i prognozy te bazują na wcześniejszych odczytach produkcji z krajów członkowskich Eurolandu. W USA poznamy dziś dynamikę sprzedaży detalicznej w lipcu. Ostatni wzrost indeksu ISM dla usług sugeruje duże szanse na pozytywne zaskoczenie dzisiejszym odczytem.

Marcin Pietrzak
Departament Analiz DM TMS Brokers S.A.

d3c02ui

Podziel się opinią

Share
d3c02ui
d3c02ui