Trwa ładowanie...

Stany Zjednoczone uniknęły kompromitacji

Zakończyły się amerykańskie negocjacje Republikanów z Demokratami na temat podwyższenia limitu zadłużenia państwa. Po wielu dniach bezowocnych negocjacji obie strony osiągnęły kompromis.

Stany Zjednoczone uniknęły kompromitacjiŹródło: AFP, fot: Mandel NGAN
d6hlmpo
d6hlmpo

Poinformował o tym cały naród w specjalnym przemówieniu prezydent Barack Obama. Przywódcy rządzących partii obu izb Kongresu osiągnęli porozumienie, które zmniejszy deficyt narodowy i pomoże uniknąć niewypłacalności państwa. Kongresmeni zgodzili się na zredukowanie wydatków budżetowych na kwotę blisko trzech bilionów dolarów w ciągu najbliższych dziesięciu lat - podkreślał prezydent USA. Dodał przy tym, że państwowe wydatki będą najmniejsze od 50 lat, ale zaznaczył przy tym, że drastycznie nie będą ograniczone środki na najważniejsze potrzeby w tym edukację czy badania naukowe.

Na wieść o amerykańskim porozumieniu bardzo pozytywnie zareagowały międzynarodowe rynki finansowe. Teraz nowy projekt ustawy musi być przegłosowany na Kapitolu, ale to tylko formalność. W ten sposób Stany Zjednoczone uniknęły bankructwa. Jak należało się spodziewać kompromis osiągnięto w ostatniej chwili, a wszystko przynajmniej na razie skończyło się ‘’happy endem”. Informacyjna

d6hlmpo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6hlmpo