Trwa ładowanie...

Startuje kolejna darmowa telewizja

W poniedziałek startuje nowa darmowa telewizji - Fokus TV. Polacy będą mieli dostęp już do 24 ogólnopolskich kanałów.

Startuje kolejna darmowa telewizjaŹródło: © afe207 - Fotolia.com
d4d7tce
d4d7tce

W poniedziałek startuje nowa darmowa telewizja - Fokus TV. Polacy będą mieli dostęp do 24 ogólnopolskich kanałów.

Fokus TV to kanał stworzony przez Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe (ZPR) należącej do Zbigniewa Benbenka. Do jej skład wchodzą m.in. radia Eska, Wawa czy VOX, a także wydawnictwo Murator z tabloidem "SuperExpress" na czele. Na multipleksie ZPR-y mają jeszcze swój kanał muzyczny Polo TV.

Fokus TV ma być kanałem naukowo-edukacyjnym. W ramówce dominować będzie tematyka związana z edukacją, a jeśli nawet pojawią się tam elementy rozrywkowe takie jak bajki dla dzieci, to mają być nadawane w wersji angielskiej.

d4d7tce

Stacja oprócz programów zakupionych głównie za granicą, ma mieć też swoje produkcje. Jeden z nich poprowadzić ma np. Radosław Kotarski, autor youtubowej serii Polimaty.

- Ofertę Fokus TV kierujemy do wnikliwych widzów gotowych rozwijać swoje pasje, do ludzi ciekawych świata. Prezentujemy nie tylko to, co dzieje się w najdalszych zakątkach Ziemi, ale także zapoznajemy widza z tym, co przynosi teraźniejszość - podkreśla Ewa Lampart, szefowa kanału.

Według informacji "Rz" twórcy Fokus TV chcą mieć do końca roku 1 proc. udziału w rynku telewizyjnym, a po trzech latach już 2 proc. W sumie ZPR zainwestował w kanał 20 mln zł, a aż 10 mln mają kosztować tylko własne produkcje na najbliższy rok.

Twórcy nowej stacji mogą tak śmiało inwestować, bo dostają dostęp do wszystkich domów w Polsce. Fokus TV trafia bowiem do cyfrowej naziemnej telewizji, gdzie zastąpi nadawany TVP 1. Od poniedziałku stacja będzie dostępna tylko w wersji HD. Taki przywilej Fokus TV przysługuje dzięki wygraniu koncesji. W konkursie pomysł ZPR zostawił w polu m.in. Discovery, Edusat czy TVR.

To nie jedyny kanał ze stajni Zbigniewa Benbenka, który startuje w poniedziałek. Od tego dnia płatne platformy cyfrowe oraz kablówki dołączą do swojej oferty VOX Music TV. Stacja będzie nadawać muzykę taneczną z lat 60., 70., 80. i 90. Ma być to rozszerzona wersja radia o tej samej nazwie.

d4d7tce
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d7tce