Trwa ładowanie...
drdzgw2

Stępień: przetarg na odcinek S7 do końca 2011 r.

Do końca 2011 r. zostanie ogłoszony przetarg
na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 Kraków - granica
województwa świętokrzyskiego - poinformował w Sejmie wiceminister
infrastruktury Radosław Stępień.

drdzgw2
drdzgw2

Wiceminister odpowiadał na pytania Łukasza Gibały i Andrzeja Ryszki (PO) w sprawie planowanego terminu zakończenia budowy odcinka drogi ekspresowej S7.

Poinformował, że do końca 2009 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystąpi z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowej dla projektu.

Do realizacji budowy niezbędne będzie również uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Planowany termin wydania decyzji w tej sprawie to pierwsza połowa 2011 r. W związku z tym, do końca 2011 r. zostanie ogłoszony przetarg na budowę odcinka. Jak powiedział Stępień, realizacja inwestycji zajmie co najmniej dwa pełne sezony budowlane.

Sezon budowlany to zwykle okres od początku marca do końca października. Termin jego rozpoczęcia i zakończenia zależy jednak w dużej mierze od warunków atmosferycznych.

drdzgw2

Odcinek S7 Kraków-granica województwa świętokrzyskiego obejmuje budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej o długości około 60 kilometrów wraz z dziewięcioma bezkolizyjnymi węzłami oraz trzema obwodnicami: Książa Wielkiego, Miechowa i Słomnik.

Droga ekspresowa S7, czyli planowana droga Gdańsk - Rabka-Zdrój o łącznej długości około 720 km, będzie zlokalizowana w większości w miejscu istniejącej drogi krajowej nr 7, czyli korytarzu trasy europejskiej E-77. Droga ma połączyć aglomerację trójmiejską, warszawską i krakowską.

drdzgw2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drdzgw2