Trwa ładowanie...

"Stop podrabianym papierosom!"

W dniach 29 października - 29 listopada 2010 r. trwać będzie
kampania społeczno-informacyjna pod hasłem "Stop Podróbkom!", której
organizatorem jest Imperial Tobacco Polska SA.

"Stop podrabianym papierosom!"Źródło: Jupiterimages
d4e83m6
d4e83m6

Imperial Tobacco Polska, jako firma odpowiedzialna społecznie, postanowiła zareagować na nieustanne zagrożenie, jakim są podrabiane wyroby tytoniowe, a w szczególności papierosy. Akcja "Stop Podróbkom!" ma na celu podniesienie świadomości społeczeństwa odnośnie podrabianych papierosów ze względu na ich zawartość, np. arszenik, śmieci, nieprzebadane substancje w niewiadomych stężeniach, jak i konsekwencji społecznych związanych z zakupem nielegalnych papierosów, pochodzących z przemytu lub produkowanych w nielegalnych fabrykach na terenie Polski: umożliwiania przestępcom zarabiania pieniędzy, okradania Skarbu Państwa, pozbawiania pracy pracowników handlu i legalnych firm tytoniowych.

Kampania polegać będzie m.in. na czterech emisjach insertów, propagujących akcję, do dwóch dzienników: "Rzeczpospolitej" (29 października i 15 listopada) i "Super Expressu" (5 i 12 listopada) oraz umieszczeniu plakatów "Stop Podróbkom!" w punktach sprzedaży papierosów, urzędach celnych i przejściach granicznych wzdłuż wschodniej granicy Polski.

Zarówno Imperial Tobacco Polska, jak i cała grupa Imperial Tobacco, od lat angażują się we wspieranie odpowiednich służb w walce z przemytem papierosów i z podróbkami. 27 września 2010 r. Grupa Imperial Tobacco podpisała umowę z Komisją Europejską, dotyczącą współpracy w zwalczaniu przemytu papierosów na teren Unii Europejskiej.

Obecna akcja organizowana przez Imperial Tobacco Polska SA ma na celu podniesienie świadomości społecznej odnośnie podrabianych papierosów, jak również podkreślenie istoty problemu. Nielegalna produkcja staje się coraz większym problemem zarówno dla producentów wyrobów tytoniowych jak również dla Skarbu Państwa z uwagi na straty przychodów budżetowych. Wg danych organizatora kampanii od 2004 roku wykryto na terenie Polski 25 nielegalnych fabryk papierosów.

d4e83m6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e83m6