Trwa ładowanie...
d3tlb2s

Strajk na norweskich lotniskach

Nasila się strajk personelu naziemnego norweskich portów lotniczych. Na 12 biorących w nim udział lotniskach utknęło już ponad 30 tys. pasażerów.

Share
d3tlb2s

Nasila się strajk personelu naziemnego norweskich portów lotniczych. Na 12 biorących w nim udział lotniskach utknęło już ponad 30 tys. pasażerów. Strajkujący domagają się wyższych płac.

Według najważniejszej organizacji związkowej w kraju - Federacji Norweskich Związków Zawodowych (LO) obecnie strajkuje 408 osób na 13 lotniskach. Jeden z portów - krajowe lotnisko Gardermoen pod Oslo działa pomimo protestu działa jednak normalnie.

Zarząd lotnictwa cywilnego Avinor poinformował, że zamknięte są lotniska w miastach Stavanger, Alta, Leknes, Sandnessjoen, Sogndal i Svolvaer, Bergen, Harstad, Molde, Mo i Rana, Mosjoen i Kristiansund.

Akcja protestacyjna rozpoczęła się w piątek, gdy 220 pracowników wstrzymało pracę na pięciu lotniskach, w tym na lotnisku w Bergen, drugim co do wielkości mieście Norwegii. Strajk zorganizowano, gdy fiaskiem zakończyły się rozmowy płacowe pomiędzy Avinorem a LO.

d3tlb2s

Podziel się opinią

Share
d3tlb2s
d3tlb2s