Trwa ładowanie...
złoty
22-11-2010 16:12

Strategia walutowa GBPUSD

W notowaniach GBP/USD w dalszym ciągu możemy obserwować łagodny trend wzrostowy.

Strategia walutowa GBPUSDŹródło: TMS Brokers
d3lhma7
d3lhma7

Jego linia była w ubiegłym tygodniu testowana – nie doszło jednak do jej przebicia. Kurs ma szansę kontynuować zwyżkę, szybki atak na poziomy z początku listopada jest jednak mało prawdopodobny.

Silniejszy wzrost wartości funta może w krótkim terminie powstrzymywać poziom 1,6100. Wiele będzie zależało od sytuacji na głównych parach dolarowych.

W ubiegłym tygodniu z brytyjskiej gospodarki na rynek napłynęły nieco wyższe od oczekiwań dane dotyczące inflacji konsumentów – indeks CPI w ujęciu miesięcznym wyniósł 0,3 proc, a w rocznym 3,2 proc. (oczekiwano natomiast wyników na poziomie odpowiednio: 0,2 proc. m/m i 3,1 proc. r/r). Nieco lepiej od prognoz wypadła sprzedaż detaliczna – zanotowała ona w październiku wzrost o 0,5 proc. m/m (spodziewano się 0,4 proc. m/m). Stopa bezrobocia natomiast utrzymała się na poziomie 7,7 proc. Nie miały one jednak większego wpływu na notowania GBP/USD. W bieżącym tygodniu z Wielkiej Brytanii z istotnych danych poznamy jedynie rewizję pierwszego odczytu danych o dynamice PKB za III kwartał bieżącego roku.

Jutro (wtorek): 1,5900
Za tydzień (poniedziałek): 1,6050

Sporządziła:
Joanna Pluta
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

d3lhma7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lhma7