Trwa ładowanie...
d4f1ixo
akcje

Strona popytowa posiada przewagę

Przebieg piątkowej sesji był raczej spokojny. Notowania kontraktów terminowych FW20U10 wystartowały na niewielkim plusie z poziomu 2 541 pkt. Do rozpoczęcia notowań na rynku kasowym kurs wrześniowej serii kontraktów utrzymywał się powyżej odniesienia.

Share
d4f1ixo

Strona kupująca odbiła do poziomu 2 544 pkt próbując przymknąć lukę z 10 sierpnia, jednak wyczyn ten nie powiódł się. Po godzinie 9 FW20U10 zaczęły systematycznie tracić i przed południem ustanowiono minimum sesyjne na 2 522 pkt. Popołudniowa część sesji przebiegała pod znakiem stabilizacji i konsolidacji kursów. Strona popytowa doprowadziła do niewielkiego odreagowania, które nie było jednak trwałe, co podaż wykorzystała do ponownego ataku, który i tym razem był nieskuteczny. Na zakończenie sesji ustanowiono kurs 2 531 pkt (-0,16%) przy sesyjnym wolumenie obrotu wynoszącym 33,8 tys. sztuk.

Sesja piątkowa przyniosła niewielkie osłabienie notowań FW20U10. Nie zmieniła jednak pozytywnego obrazu rynku, gdyż przecena była niewielka i zatrzymała się w górnym zakresie środowego białego korpusu. Wolumen obrotu w trakcie dwóch ostatnich sesji wyraźnie zniżkował, co świadczy, że sesje te były jedynie korekcyjne względem białego korpusu z środy. Jak długo połowa korpusu, czyli poziom 2 508 pkt wytrzyma jako wsparcie, tak długo strona popytowa będzie w niezagrożonej sytuacji. Dalsza zwyżka kursu będzie wymagała przełamania bariery podażowej, jaką są maksima z początku sierpnia znajdujące się na 2 564 pkt.
Kolejny opór to kwietniowe szczyty znajdujące się w okolicach 2 600 pkt. Atakowanie powyższych maksimów przy obecnych wskazaniach ADX może być utrudnione, choć nie jest to wykluczone. Dodatnia korelacja LOP ze zmianami kursów informuje, że strona popytowa nadal kontroluję sytuację na rynku.

BM Banku BPH

d4f1ixo

Podziel się opinią

Share
d4f1ixo
d4f1ixo