Trwa ładowanie...

Święta urzędników na bogato!

To na pewno będą udane święta w domach tych, którzy odpowiadają za nasze zdrowie i bankowców, którzy mają walczyć z kryzysem

Share
Święta urzędników na bogato!
d1yrlix

*175 tys. zł na świąteczne bony w Narodowym Funduszu Zdrowia. Jeszcze więcej w Narodowym Banku Polskim - aż 210 tys. zł. To na pewno będą udane święta w domach tych, którzy odpowiadają za nasze zdrowie i bankowców, którzy mają walczyć z kryzysem. * Tymczasem pacjenci muszą godzinami czekać w kolejce do lekarza. – Dla mnie to katorga. Tym bardziej, że mam problem z biodrem. I na dodatek nie mam pieniędzy na leki, bo dostaję tylko 500 zł renty – żali się Faktowi Alicja Lenard (68 l.), pacjentka warszawskiej przychodni.

Każda wyprawa pani Alicji do lekarza to co najmniej kilka godzin oczekiwania w kolejce. Lekarzy brakuje, a terminy wizyt są bardzo odległe. Podobnie jest z badaniami. Co gorsze, nasza czytelniczka dostaje zaledwie 500 złotych renty i niemal wszystko wydaje na leki. Kobieta boi się, że nie starczy jej na wyprawienie zbliżających się świąt.

*Premie, bony... * – Nie dość, że urzędnicy ciągle dostają jakieś premie, to jeszcze fundują sobie bony świąteczne. A ja mam tylko rentę. Nie wiem, za co mam urządzić święta, bo mi przecież bonów nikt nie ufunduje – mówi pacjentka.

d1yrlix

Takiego problemu na pewno nie będą mieli urzędnicy NBP i NFZ. Do tych pierwszych trafią talony za 210 tys. zł. Jeśli nie uda się ich zrealizować przed najbliższymi świętami Bożego Narodzenia, to będą jak znalazł na Wielkanoc. – Termin realizacji bonów towarowych – nie krótszy niż do 31 marca 2012 – zastrzega sobie bowiem NBP w zamówieniu.

*Dobro urzędników * Podobna niespodzianka będzie czekała na pracowników Centrali NFZ. Prezes Funduszu postanowił im sprawić nie lada prezenty i zamawia 3504 sztuki bonów za 175,2 tys. zł. Można za nie będzie kupić nie tylko produkty spożywcze. Urzędnicy będą mogli kupić też m.in. sprzęt RTV, AGD, odzież, obuwie i ubrania. Mikołaj będzie więc bogaty.

Polecamy wydanie internetowe Fakt.pl:
Wałęsowie się pogodzili?

d1yrlix

Podziel się opinią

Share
d1yrlix
d1yrlix