Trwa ładowanie...

System podatkowy oceniony na dwóję z plusem

Przedsiębiorcy ocenili polski system podatkowy na 2,3 pkt w 5-stopniowej skali - wynika z badania KPMG. Skarżą się na niestabilność przepisów oraz zbyt krótki czas na przygotowanie się do zmian - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Share
System podatkowy oceniony na dwóję z plusemŹródło: WP.PL
d2r3kyo

80 proc. osób, które wzięły udział w badaniu uznało, że regulacje podatkowe zmieniają się zdecydowanie zbyt często. Ponadto firmy mają za mało czasu, by przygotować się do zmian - tak uważa 60 proc. badanych - przedstawicieli kadry zarządzającej, dyrektorów finansowych, głównych księgowych, osób odpowiedzialnych za sprawozdawczość finansową.

Jak podkreśla "DGP", respondenci nieco lepiej, ale też słabo, ocenili możliwość konstruktywnej wymiany argumentów podczas kontroli podatkowej oraz nastawienie urzędników.

Według raportu KPMG przedsiębiorcy pozytywnie postrzegają regulacje dot. wypełniania obowiązków płatnika PIT, łatwe jest też przygotowanie zeznania CIT. Natomiast najwięcej problemów sprawiają im przepisy dot. cen transferowych (stosowanych w przypadku podmiotów powiązanych).

d2r3kyo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r3kyo