Trwa ładowanie...

Szarża kupujących

Wczorajsza sesja zakończyła się zauważalnym wzrostem indeksów, a najmocniej zwyżkowały akcje spółek średniej wielkości, których indeksy zyskały ponad 2%. Pozytywna aura na światowych parkietach sprawiła, iż otwarcie nastąpiło na zdecydowanie wyższym poziomie, a w kolejnych godzinach strona popytowa powiększała sukcesywnie dorobek.

Szarża kupującychŹródło: Fotolia, fot: AshDesign
d3ysv39
d3ysv39

Zamknięcie na dziennych maksimach zapewnia optymistyczną wymowę sesji i sugeruje kontynuację zwyżki. WIG-20 na otwarciu pokonał strefę 2324-2325, a następnie dość szybko przesunął się w kierunku kolejnego oporu na 2338. W rejonie oporu pojawiła się opozycja ze strony sprzedających, jednakże w kolejnych godzinach zwyżka była kontynuowana. Najbliższy opór znajduje się na 2356, a w razie jego pokonania będę oczekiwał na test ostatniego lokalnego maksimum na 2382, gdzie aktualnie znajduje się linia przyspieszonego trendu spadkowego. W przypadku silniejszego wzrostu będę oczekiwał na test 2415 lub też 2425. Kolejny potencjalnym opór znajduje się na 2434.

Odnoszę wrażenie, iż obserwowany wzrost jest ruchem korygującym, w obrębie bardziej rozbudowanej struktury. W dalszym ciągu korygowany jest spadek z 2505 do 2299, a korekta przybiera wzór fali płaskiej. Naturalnym poziomem docelowym jest 2415 wynikający ze szczytu fali czwartej niższego rzędu. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2341, a w razie jego przełamania będę zwracał uwagę na 2324. Sygnałem słabości będzie ewentualne przebicie poziomu 2310, co będzie sygnalizowało, iż potencjał wzrostowy został już wyczerpany, co z kolei będzie zapowiadało pogłębienie spadku poniżej 2299.

Na razie jednak przyjmuję, iż potencjał wzrostowy nie został jeszcze wyczerpany, a ewentualne spadki traktowałbym jako korekty przed dalszą zwyżką. Alternatywnie scenariusze będę rozpatrywał po zamknięciu wczorajszej luki hossy czyli w przypadku przebicia 2324, co dziś jest mało prawdopodobne.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/33622/140812_bp.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d3ysv39

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d3ysv39
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ysv39