Trwa ładowanie...

Szef Microsoftu odejdzie w ciągu roku

Dyrektor wykonawczy Microsoft Steve Ballmer, który przejął stery firmy po odejściu jej założyciela Billa Gatesa, odejdzie na emeryturę w ciągu 12 miesięcy, o ile do tego czasu specjalny komitet znajdzie jego następcę - poinformował Microsoft.

Share
Szef Microsoftu odejdzie w ciągu rokuŹródło: PAP/EPA
d48tstb

Gigant informatyczny podał, że Gates i Ballmer wejdą w skład komisji, której zadaniem będzie znalezienie nowego szefa, a obecny nie odejdzie, dopóki nie zostanie wybrany jego następca.

Ballmer poinformował w oficjalnym komunikacie, że jego firma idzie obecnie w nowym kierunku i potrzebuje dyrektora wykonawczego, który będzie mógł zostać w Microsofcie na długo. A firma "ma przed sobą najlepsze lata" - dodał Ballmer.

57-letni następca Gatesa poznał go w 1973 roku, gdy mieszkali w tym samym akademiku na Harvardzie. Dołączył do zespołu Microsoftu w 1980 roku, by wnieść do zespołu umiejętności związane ze sprzedażą produktów oraz - jak pisze AP - "biznesową dyscypliną".

d48tstb

Balmer, który słynie z cholerycznego temperamentu, okazał się na tyle skutecznym menedżerem, że zastąpił samego Gatesa, który odszedł z firmy w 2008 roku.

AP zwraca uwagę, że Microsoft, tak jak wiele innych firm, które kwitły, gdy na rynku królowały komputery osobiste, ma kłopoty, odkąd zaczęły je wypierać tablety i smartphony. Informatyczny gigant musi walczyć o zachowanie udziału w rynku. Niespełna dwa miesiące temu Microsoft zapowiedział gruntowną restrukturyzację firmy, która ma mu ułatwić konkurowanie z takimi rywalami jak Apple czy Google. (PAP)

d48tstb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48tstb
d48tstb