Trwa ładowanie...

Szlaban dla szmuglerów

Przemytnicy szturmują wschodnią granicę. MSW przerzuca tam pograniczników i lepszy sprzęt - ujawnia "Rzeczpospolita".

Share
Szlaban dla szmuglerów
Źródło: newspix.pl, fot: bogdan hrywniak
d4glhrp

Tylko w ub.r. na granicy z Ukrainą Straż Graniczna skonfiskowała lewe papierosy warte 18 mln zł. Niepokojąco rośnie przemyt narkotyków.

W 2012 r. pogranicznicy przejęli osiem razy więcej narkotyków przewożonych przez polsko-ukraińską granicę niż rok wcześniej. W przypadku Białorusi wzrost jest dwukrotny.

Do Polski ciągną też tysiące nielegalnych imigrantów. W zeszłym roku złapano ich niemal 2,5 tys., czyli o ponad jedną trzecią więcej niż w 2011 r. Połowa z nich wpadła na wschodniej granicy.

d4glhrp

Od wejścia Polski do strefy Schengen w 2007 r. wschodnia granica to też zewnętrzna granica UE - jej wzmocnienie jest więc absolutnym priorytetem. Według informacji "Rzeczpospolitej" Straż Graniczna przerzuci tam etaty z odchudzanej właśnie swojej centrali.

- Zlikwidowaliśmy prawie 260 etatów, w tym cztery z ośmiu generalskich. Redukcja dotknie też 80 innych stanowisk kierowniczych - potwierdza gen. bryg. Dominik Tracz, komendant główny SG.

Mowa jest o przenoszeniu etatów, bo z centrali oczywiście mało kto przeprowadzi się na wschód, choć jest tam do uzupełnienia prawie 1700 wakatów.

d4glhrp

Podziel się opinią

Share
d4glhrp
d4glhrp