Trwa ładowanie...

Szykuje się rewolucja w receptach

Rządowe Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia rozstrzyga konkurs na opracowanie programu e-recept: informatycznego systemu, w którym znajdą się dane o wszystkich przepisanych pacjentowi lekach - informuje "Rzeczpospolita".

Szykuje się rewolucja w receptachŹródło: Jupiterimages
dv5gs7w
dv5gs7w

Zgłosiło się 10 dużych firm informatycznych. Jeszcze nie ujawniono co zaproponowały, ale możliwości jest kilka. W wersji minimum leki będą wypisywane elektronicznie, a nie ręcznie. Rozwiązania bardziej ambitne pozwolą na dostęp - zarówno w lekarskim gabinecie jak i w aptece - do informacji o wszystkich przepisanych pacjentowi lekach.

Najbardziej zaawansowane programy mogą podpowiadać lekarzowi jakie leki powinien przepisać, ile kosztują i czy wchodzą w interakcje z tymi, które pacjent już bierze.

Wygra oferta, której wprowadzenie będzie realne (państwo chce na to wydać ponad 3 mln zł) i korzystne, zapowiada szef Centrum Leszek Sikorski. Rozstrzygnięcie konkursu - za kilka tygodni, a przyjęte rozwiązanie ma być sprawdzane jeszcze w tym roku na terenie jednego miasta i jednego powiatu.

dv5gs7w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv5gs7w