Trwa ładowanie...

Szykuje się rewolucja w urzędach pracy

Będzie więcej atrakcyjnych ofert zatrudnienia w urzędach pracy. Stanie się tak między innymi dzięki ściślejszemu współdziałaniu urzędów z prywatnymi agencjami zatrudnienia. Projekt nie jest jeszcze gotowy, ale w resorcie pracy burza mózgów trwa

Szykuje się rewolucja w urzędach pracyŹródło: PAP
dxe10ox
dxe10ox

Trzeba zwiększyć ofertę aktywizacyjną dla osób bezrobotnych. Jest też potrzeba zwiększenia oferty dla pracodawców poszukujących pracowników. Nie od dziś wiadomo, że z prywatnymi agencjami zatrudnienia często współpracują duże przedsiębiorstwa, oferujące szeroki wachlarz stanowisk pracy.

Do urzędów pracy trafiają zazwyczaj małe firmy, których właścicielom zależy na jak największych subsydiach. Poza tym, jak podkreśla ekspert rynku pracy Dominika Staniewicz, agencje zatrudnienia lepiej rozumieją rynek. Nie są urzędami i walczą o przetrwanie, tak jak każdy przedsiębiorca. Muszą więc być konkurencyjne i efektywne.

dxe10ox

Rozmówczyni IAR zwraca uwagę, że w tej chwili na jednego urzędnika przypada około 600 osób, które trzeba aktywizować, w związku z czym nie ma szans, by jedna osoba sobie z tym poradziła. Dzięki współpracy z agencjami, liczba poszukujących zatrudnienia przypadających na jednego pracownika może się znacząco zmniejszyć.

Dodatkowo agencje zatrudnienia mają doskonałą wiedzę, jak uczyć poszukujących pracy analizy swoich kompetencji, jak pisać CV czy jak planować swoją karierę. Tym doświadczeniem chętnie podzielą się z urzędnikami i pomogą zgłaszającym się do urzędów pracy bezrobotnym.

(JK)

dxe10ox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxe10ox