Trwa ładowanie...
d102wt1
d102wt1
IAR
internet

Tajny projekt Allegro

W Toruniu zaczyna działalność centrum programistyczne Allegro. Oficjalnie poznańska firma chce w nim ulepszać istniejące serwisy internetowe. Jednak jak się dowiedziała "Rzeczpospolita", centrum nie będzie się zajmować tylko bieżącą działalnością portali handlowych, ale także prowadzić działalność badawczą.
Share
d102wt1

Jeden z analityków branży technologiczno-internetowej mówi anonimowo "Rzeczpospolitej", że Allegro prawdopodobnie pracuje nad zupełnie nowym projektem lub usługą skierowaną do użytkowników portalu. Według niego może to być próba wykorzystania jednej z największych w Polsce bazy klientów. Jak poinformowało ostatnio Allegro, w serwisie zarejestrowało się już 7 i pół miliona użytkowników.

Ulokowanie centrum w Toruniu to zaskoczenie. Do tej pory firmy branży informatycznej lokowano głównie we Wrocławiu. Allegro przyznaje, że w stolicy Dolnego Śląska firmy wręcz wyrywają sobie zdolnych pracowników. Tymczasem na rynku pracy w Toruniu firma nie ma praktycznie konkurencji jako pracodawca. Przedstawiciele spółki zaznaczają jednak, że baza firmy i jej serwery pozostaną w Poznaniu.

Polecamy:
» Kredyt w walucie? Porównaj oferty i wybierz najlepszą

d102wt1

Podziel się opinią

Share
d102wt1
d102wt1