Trwa ładowanie...

Tak miasta walczą o młodych

Nowe przedszkola, tanie budownictwo mieszkaniowe, stypendia dla studentów - "Rzeczpospolita" wylicza, jak miasta zachęcają młodych ludzi, by się do nich sprowadzili.

Tak miasta walczą o młodychFot: AFP/FRANCK FIFE
d25yb0l
d25yb0l

Miejscy włodarze bowiem przyznają wprost: mamy problem, bo mniej ludzi to niższe wpływy do lokalnej kasy.

Katowice stawiają na poprawę komunikacji i warunków mieszkaniowych - jednym z celów magistratu jest uzbrajanie działek pod budownictwo mieszkaniowe, rozwój sieci towarzystw budownictwa społecznego.

Wrocław chce przyciągać pracą - od 2005 r. działa agencja promująca region wśród zagranicznych inwestorów, a miasto oferuje m.in. zwolnienie z podatku od nieruchomości. Wokół metropolii działa już kilkadziesiąt dużych inwestycji, a płace w mieście zaliczają się do najwyższych w kraju.

Prawie wszystkie miasta akademickie mają ekstraprogramy dla studentów. Np. na dodatkowe stypendium 1200-1600 zł może liczyć laureat olimpiady, który zdecyduje się na naukę w Poznaniu; Łódź oferuje żakom kursy i staże opłacane przez lokalne firmy oraz stypendia.

Jednym z nielicznych miast, które buduje nowe przedszkole publiczne, jest Wrocław. I według ekspertów inne samorządy nie idąc tym tropem popełniają błąd.

Więcej na http://www.rp.pl

d25yb0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25yb0l