Trwa ładowanie...

Telewizja z Neostradą

Telekomunikacja Polska zaczęła sprzedaż dekoderów do odbioru telewizji satelitarnej. To sposób firmy na poprawę wyników sprzedaży usług telewizyjnych.

Share
Telewizja z Neostradą
Źródło: AFP
d247ash

TP Ruszyła sprzedaż dekoderów

Dzięki wprowadzeniu drugiej po IPTV (wymaga łącza kablowego) technologii, TP teoretycznie może dostarczać telewizyjny sygnał ponad 9 mln gospodarstw domowych. To przybliżona liczba linii dzwoniących w sieci operatora, który chce oferować usługę telewizyjną swoim klientom.

d247ash

Dominique Lesage, dyrektor Grupy TP ds. kontentu, mówił niedawno, że oferta satelitarna to "być albo nie być" usług telewizyjnych spółki. Na razie z pakietów telewizyjnych dystrybuowanych przez TP korzysta 54 tys. abonentów (na koniec czerwca).

"Dzięki technologii satelitarnej możemy zaproponować ofertę usług multimedialnych o wiele większej grupie klientów, którzy do tej pory pozostawali poza zasięgiem usług w technologii kablowej (ADSL)" - cytowano w komunikacie Lesage'a. Paradoksalnie, oferta TP zakłada zakup telewizji satelitarnej tylko w zestawie z Neostradą (usługa dostępu do internetu w technologii ADSL).

Urszula Zielińska

Tekst z kolumny nr 5 Gazety Giełdy Parkiet

d247ash

Podziel się opinią

Share
d247ash
d247ash