Trwa ładowanie...
meldunek
01-12-2013 14:51

Telewizor za meldunek?

Jak zatrzymać u siebie na stałe mieszkańców? Sposobu na to szuka gmina Chełmiec koło Nowego Sącza. Rozpoczął się tam nietypowy konkurs.

Telewizor za meldunek?Źródło: Fotolia, fot: tomispin
dakm758
dakm758

Kusząc specjalnym nagrodami chce skłonić tych, którzy tam mieszkają, do stałego meldunku. Chodzi o to, aby odprowadzane przez nich podatki trafiały do budżetu gminy. Do wygrania jest na przykład telewizor czy aparat cyfrowy.

Pomysł wzbudza jednak mieszane uczucia wśród samych mieszkańców. - Szacujemy, że około 10 procent z nich jest niezameldowanych w gminie - mówi wicewójt Chełmca Artur Bochenek. - Im więcej osób się na to zdecyduje, tym więcej spłynie pieniędzy na poprawę dróg, chodników czy oświetlania - podkreśla.
- Warto podejmować każde działania, które służą poprawie jakości życia jej mieszkańców - dodaje socjolog Robert Rogowski.

Chełmiec to największa gmina w regionie. Z ponad 27 tysiącami zameldowanych osób jest także jedną z najliczniejszych w Polsce. Aby wziąć udział w konkursie, trzeba zameldować się do końca grudnia i złożyć kopię dokumentu do gminy. Obejmuje on również tych, którzy w rozliczeniu podatkowym za 2013 rok wskażą gminę Chełmiec jako miejsce zamieszkania.

dakm758
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dakm758