Trwa ładowanie...
d1fa5zr
Radio PiN 102FM
usa

To błąd

To błąd - tak plan Henry'ego Paulsona, amerykańskiego sekretarza skarbu, ocenia Wojciech Kwaśniak - doradca prezesa NBP, były generalny inspektor nadzoru bankowego.
Share
To błąd
Źródło: PAP/EPA
d1fa5zr

Tak plan Henry'ego Paulsona, amerykańskiego sekretarza skarbu, ocenia Wojciech Kwaśniak - doradca prezesa NBP, były generalny inspektor nadzoru bankowego.

Poranny gość Radia PIN mówi tak na podstawie "największego w Europie doświadczenia w restrukturyzacji systemu bankowego, jaki ma Polska".

A chodzi o plan ratowania największych instytucji finansowych w Stanach Zjednoczonych, które w ostatnim czasie przechodzą bardzo głęboki kryzys. Amerykański rząd chce przeznaczyć na ten cel 700 miliardów dolarów. I to właśnie jest według Wojciecha Kwaśniaka największy błąd.

Polecamy: » Posłuchaj audycji z Radia PiN » Bieżące notowania na GPW » Bieżące notowania indeksów ze świata

d1fa5zr

Wojciech Kwaśniak nie wykluczył, że za "kilka, kilkanaście lat" takie zachowanie może spowodować kolejny kryzys na rynku finansowym w Stanach Zjednoczonych. Według niego, zaproponowane przez rząd 700 miliardów dolarów nie wystarczy i po wyborach prezydenckich będzie trzeba wpompować w banki kolejne kilkaset miliardów.

Tymczasem na rynek dochodzą informacje o kolejnych kłopotach banków (patrz: raport specjalny>>). Na giełdzie inwestorzy wyprzedają akcje - sprawdź notowania>>

d1fa5zr

Podziel się opinią

Share
d1fa5zr
d1fa5zr