Trwa ładowanie...
wino
06-12-2011 07:50

To koniec "jabola"

Konsumpcja taniego wina systematycznie spada. Za 10 lat w ogóle zniknie z rynku lub zostanie zmarginalizowane - pisze Puls Biznesu.

To koniec "jabola"Źródło: AFP
d5zwaox
d5zwaox

Konsumpcja taniego wina systematycznie spada. Za 10 lat w ogóle zniknie z rynku lub zostanie zmarginalizowane - pisze "Puls Biznesu".

Jeszcze na początku lat 90-tych w Polsce konsumowano niemal 300 mln litrów różnego rodzaju wyrobów winiarskich. Pod koniec ubiegłej dekady już o jedną trzecią mniej. Obecnie jest to jedynie 125 mln litrów. Za tą zmianę odpowiada przede wszystkim regularny spadek spożycia tanich win.

Obecnie udział gorszych jakościowo win wynosi 600 mln zł w wartym 1 mld zł całym rynku winiarskim. Mimo to eksperci przewidują, że w ciągu 10 lat takie produkty mogą niemal w ogóle zniknąć z rynku. Trend jest jasny. Polacy odchodzą od tańszych produktów na rzecz wyższej klasy trunków.

Rośnie konsumpcja szlachetnych win owocowych oraz wid deserowych. Jeśli chodzi o rodzimą produkcję to niezbędna jest zmiana wizerunku naszych produktów. Obecnie polskie wino kojarzy się raczej z "siarą" niż wytrawnym trunkiem.

d5zwaox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5zwaox