Trwa ładowanie...
drogi

To oni budują nasze drogi

Polimex-Mostostal zdobył w tym roku kontrakty na budowę dróg o najwyższej wartości - pisze "Puls Biznesu". Nie potwierdziły się doniesienia o mocnym wejściu na rynek chińskich firm budowlanych.

Share
To oni budują nasze drogi
Źródło: Jupiterimages
d18a1xs

Kontrakty na budowę odcinka autostrady A4 Rzeszów Wschód - Jarosław Wierzbna oraz drogi Bielsko-Biała - Żywiec warte są około 3 miliardów złotych. Bardzo prawdopodobne, że wkrótce Polimex-Mostostal otrzyma kolejne zlecenie. Będzie to odcinek A1 między Strykowem a Tuszynem. Kontrakt będzie wart 1,15 miliarda złotych.

Na razie polskiego rynku nie udało się podbić Chińczykom. Firma COVEC podpisała w ubiegłym roku dwa kontrakty na wykonanie pododcinków autostrady A2 między Warszawą a Łodzią. Od tego czasu Chińczykom nie udało się jednak wygrać żadnego przetargu.

Wśród graczy walczących o kontrakty na budowę autostrad nie ma też szwedzkiej firmy Skanska. Według "Pulsu Biznesu" Szwedzi koncentrują się na przetargach na lokalne drogi. Ani przedstawiciele chińskiego konsorcjum, ani szwedzkiego potentata nie chcą komentować strategii swoich firm.

d18a1xs

Podziel się opinią

Share
d18a1xs
d18a1xs