Trwa ładowanie...

Towarzystwa tracą

W pierwszych trzech kwartałach tego roku towarzystwa ubezpieczeniowe straciły na oferowaniu polis majątkowych 1,12 mld zł – wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego.

Share
Towarzystwa tracą
Źródło: Jupiterimages
d1blsi4

W tym okresie 2009 r. zarobiły 75,7 mln zł.Taka zmiana to głównie skutek srogiej zimy (I kwartał tego roku) oraz szkód spowodowanych przez powódź (II i III kwartał). Od początku stycznia do końca września ubezpieczyciele majątkowi wypłacili 10,6 mld zł odszkodowań, o 14 proc. więcej niż rok wcześniej.

Ubezpieczyciele stracili też na oferowaniu OC komunikacyjnego (556,3 mln zł), niemal tyle samo, co rok temu (576 mln złotych). Stało się tak, mimo że podnosili przez cały rok stawki. W całym roku średnio powinny wzrosnąć o 10–15 proc.

d1blsi4

Branży nie pomogło to, że przychody z ubezpieczeń wzrosły o blisko 6 proc., do 16,9 mld złotych. Jeśli chodzi o rynek życiowy, to wartość składek zebranych przez towarzystwa w omawianym okresie poszła w górę o 4,3 proc., do 23,3 mld zł. I to mimo że sporo wycofało się z oferowania polisolokat, które pompowały składkę. Na sprzedaży ubezpieczeń zarobiły 1,6 mld zł, o 54,5 proc. mniej niż przed rokiem.

d1blsi4

Podziel się opinią

Share
d1blsi4
d1blsi4