Trwa ładowanie...

TVP: Platforma cyfrowa ruszy do końca roku

Do końca roku ma ruszyć platforma cyfrowa TVP - zapowiada rzecznik prasowy telewizji Daniel Jabłoński. Nie podaje jednak, kiedy zostanie uruchomiona jej testową emisja, a - według mediów - ma to nastąpić już 15 września. Szybkiemu uruchomieniu platformy sprzeciwia się szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski, który uważa, że decyzje w tej sprawie powinna podjąć nowa Rada Nadzorcza TVP.
Share
TVP: Platforma cyfrowa ruszy do końca roku
Źródło: Jupiterimages
d43nica

Do końca roku ma ruszyć platforma cyfrowa TVP - zapowiada rzecznik prasowy telewizji Daniel Jabłoński.

Nie podaje jednak, kiedy zostanie uruchomiona jej testową emisja, a - według mediów - ma to nastąpić już 15 września. Szybkiemu uruchomieniu platformy sprzeciwia się szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski, który uważa, że decyzje w tej sprawie powinna podjąć nowa Rada Nadzorcza TVP.

_ W najbliższych dniach poinformujemy, kiedy ruszy testowa emisja platformy _ - powiedział PAP Jabłoński. Dodał, że powstanie platformy "leży w interesie polskiego widza". _ Po jej uruchomieniu widz otrzyma bezpłatny dostęp do bardzo dobrej jakości - przy użyciu najnowszej technologii - kanałów Telewizji Polskiej oraz innych wybranych kanałów _ - zapewnił.

d43nica

Szef KRRiT sprzeciwia się szybkiemu podpisaniu umów między TVP a operatorem satelitarnym SES Astra ws. platformy. Jego zdaniem, p.o. prezes TVP Piotr Farfał nie powinien w tej sprawie podejmować decyzji sam, bo skutkują one długoterminowymi zobowiązaniami finansowymi telewizji. Szef KRRiT argumentował, że o tak ważnych sprawach powinna decydować rada nadzorcza spółki. Kołodziejski pod koniec sierpnia wysłał w tej sprawie pismo do Farfała.

_ Dotarły do mnie informacje, że Farfał szybko chce podpisać umowę ws. platformy, jeszcze zanim zbierze się nowa rada nadzorcza, 16 września _ - powiedział Kołodziejski PAP w piątek. _ Farfał działa tu na własną odpowiedzialność. Bardzo prawdopodobne, że obowiązuje go w tej sprawie procedura zamówień publicznych, której nie przeprowadził _ - tłumaczył Kołodziejski.

Kołodziejski wyjaśnił, że dostał od Farfała odpowiedź na swoje pismo, w którym apelował, by zarząd spółki powstrzymał się od podejmowania "stanowczych rozstrzygnięć" w sprawie platformy do czasu rozpoczęcia działania nowej RN TVP. _ Dostałem odpowiedź, że p.o. prezes te działania, które podjął, będzie kontynuował _ - mówił Kołodziejski.

Według rzecznika TVP Farfał w odpowiedzi na pismo Kołodziejskiego uznał realizację tego projektu za "wewnętrzną sprawę TVP". P.o. prezes miał też odpowiedzieć, że żadne przepisy nie upoważniają KRRiT do ingerowania w sprawy spółki.

Dzięki platformie cyfrowej widzowie TVP będą mogli za darmo oglądać wszystkie programy TVP, a także programy największych stacji komercyjnych. TVP realizuje projekt z operatorem satelitarnym z siedzibą w Luksemburgu SES Astra.

d43nica

Podziel się opinią

Share
d43nica
d43nica