Trwa ładowanie...
świat
18-05-2009 08:28

Ubogi poniedziałek

W poniedziałek nie ma zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Dane nt. marcowego bilansu handlu zagranicznego Strefy Euro, czy publikowana po południu majowa wartość indeksu rynku nieruchomości w USA, mają marginalne znaczenie.

Ubogi poniedziałekŹródło: X-Trade Brokers DM
d403n1k
d403n1k

W poniedziałek nie ma zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Dane nt. marcowego bilansu handlu zagranicznego Strefy Euro (godz. 11:00), czy publikowana po południu majowa wartość indeksu rynku nieruchomości w USA (godz. 19:00), historycznie mają marginalne znaczenie.

Tydzień jest jednak bogaty w ważne publikacje. Inwestorzy dowiedzą się m.in. jak w kwietniu kształtowała się liczba wydanych pozwoleń i rozpoczętych budów domów w USA, poznają indeksy Fed z Filadelfii i wskaźników wyprzedzających oraz protokół z ostatniego posiedzenia Fed. Napłyną również wstępne wartości majowych indeksów PMI obrazujących kondycję sektora produkcyjnego i usługowego w Niemczech, Francji i Strefie Euro. W tym tygodniu zostanie też opublikowana duża grupa danych z Polski. We wtorek będą to raporty nt. przeciętnego wynagrodzenia i zatrudnienia, w środę dane o inflacji PPI i produkcji przemysłowej, w czwartek inflacja bazowa oraz protokół z ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, natomiast w piątek dane o koniunkturze w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach.

Marcin R. Kiepas
marcin.kiepas@xtb.pl
X-Trade Brokers DM S.A.

d403n1k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d403n1k