Trwa ładowanie...

UEFA łamie prawo. UOKiK broni kibiców

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów staje w obronie kibiców piłkarskich. UOKiK pozwał europejską federację piłkarską UEFA do sądu, a wobec Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa wszczął postępowanie, które może się zakończyć nałożeniem kary.

UEFA łamie prawo. UOKiK broni kibicówŹródło: newspix.pl, fot: marek zielinski
d1s56y3
d1s56y3

Agnieszka Majchrzak z biura prasowego Urzędu wyjaśniła w rozmowie z IAR, że zakwestionowano 25 klauzul zawartych w regulaminie UEFA dotyczącym meczów piłkarskich podczas Euro 2012. Zastrzeżenia dotyczą między innymi wyłączenia odpowiedzialności UEFA za opóźnienia w dostarczeniu kibicom biletów, a także określenia miejsca, gdzie będą rozpatrywane skargi na piłkarską organizację.
UOKiK zwrócił się do sądu o uznanie zapisów za klauzule niedozwolone, co skutkowałoby zakazem stosowania ich we wszystkich umowach na terenie Polski.

Natomiast postępowanie wobec Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa dotyczy zwrotów pieniędzy dla posiadaczy karnetów za odwołany mecz. Rzeczniczka UOKiKu Małgorzata Cieloch powiedziała IAR, że Urząd zainteresował się sprawą po skargach kibiców. Postępowanie przeciwko Klubowi Piłkarskiemu Legia Warszawa może zakończyć się nakazem zmiany praktyki i karą finansową w wysokości do 10 procent rocznego przychodu.

d1s56y3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s56y3