Trwa ładowanie...
d6vlz1x

ULC wydał certyfikat LGS

Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał spółce LOT Ground Services, która jest w upadłości, kolejny certyfikat na świadczenie usług obsługi pasażerskiej na warszawskim lotnisku Okęcie - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka ULC Katarzyna Krasnodębska.
Share
d6vlz1x

Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał spółce LOT Ground Services, która jest w upadłości, kolejny certyfikat na świadczenie usług obsługi pasażerskiej na warszawskim lotnisku Okęcie - poinformowała rzeczniczka ULC Katarzyna Krasnodębska.

LGS w piątek tracił uprawnienia do tej obsługi.

Jak przekazała Krasnodębska, wydany przez ULC dokument ma charakter czasowy, jest ważny do końca lipca.

d6vlz1x

LGS zajmuje się na lotnisku m.in. załadunkiem i rozładunkiem bagaży, transportem pasażerów po płycie lotniska, sprawdzaniem biletów i dokumentów podróży, holowaniem, załadunkiem samolotów.

Pod koniec maja sąd gospodarczy ogłosił upadłość likwidacyjną LOT Ground Services. Przedsiębiorstwem zarządza syndyk.

O certyfikat na świadczenie usług obsługi pasażerskiej stara się nowo powołana spółka LOT Services, należąca do polskiego przewoźnika LOT. We wtorek LOT poinformował, że spółka ta od 1 sierpnia będzie obsługiwać pasażerów na warszawskim lotnisku.

"LOT Services podpisał umowę dzierżawy przedsiębiorstwa LGS z syndykiem masy upadłościowej firmy. Zawarcie umowy gwarantuje zachowanie ciągłości w obsłudze pasażerów na lotnisku Okęcie" - informował LOT. LOT Services ma w założeniu przejąć wszystkie operacje wykonywane dotychczas przez LGS na warszawskim lotnisku.

d6vlz1x

_ Umowa dzierżawy została podpisana na cztery miesiące. W tym czasie powinna zostać zakończona cała procedura przetargu LGS, a także powinien nastąpić wybór oferenta. W sytuacji, gdyby to nie nastąpiło, jest możliwość przedłużenia umowy dzierżawy. Cały czas dążymy do tego, żeby normalnie funkcjonowało lotnisko _ - powiedział we wtorek PAP syndyk masy upadłościowej LGS Tadeusz Kretkiewicz.

Podpisana umowa obejmuje dzierżawę sprzętu i urządzenia do obsługi bagażu. LOT Services prowadzi proces rekrutacji. Oferty pracy skierowane są zarówno do pracowników LGS, których umowy wygasają 31 lipca, jak i do osób, które wcześniej nie były zatrudniane przez spółkę.

Obecnie na warszawskim Okęciu możliwość świadczenia usług obsługi naziemnej w różnych kategoriach ma 12 firm, m.in. Warsaw Airport Services, Petrolot, LOT Catering, Swissport Poland.

d6vlz1x

Podziel się opinią

Share
d6vlz1x
d6vlz1x