Trwa ładowanie...
gpw

Umiarkowane spadki na giełdach

Przez większą część wczorajszej sesji indeksy na Wall Street zmagały się z poziomami poprzedniego zamknięcia, jednak końcówka notowań okazała się mało udana dla inwestorów, bowiem wtedy na giełdach zagościły spadki. W efekcie indeks Dow Jones spadł o 0,44 proc., S&P 500 o 0,57 proc., a technologiczny Nasdaq stracił 0,48 proc.

Share
Umiarkowane spadki na giełdach
Źródło: TMS Brokers
d2c5jhb

Spośród spółek wchodzących w skład indeksu DJIA spadkom przewodziły akcje Bank od America (-2,65 proc.), Travelers (-1,81 proc.) oraz JP Morgan (-1,69 proc.). Po tym jak amerykańskie indeksy zdołały wybić się górą z kilkumiesięcznej konsolidacji obserwować można przeplatanie się sesji wzrostowych ze spadkowymi. Zachowanie takie wynika z utrzymującej się niepewności na rynku. Wydaje się, że tendencja wzrostowa przeważy, jednak dynamika tej zwyżki będzie prawdopodobnie często zakłócana korektami będącymi efektem realizacji zysków.

Negatywne rozstrzygnięcie sesji w USA spowodowało dziś lekką przecenę na giełdach azjatyckich. Tokijski indeks Nikkei 225 spadł o 1,12 proc. We wrześniu indeks japońskiej giełdy zyskał już blisko 8 proc. do czego w dużym stopniu przyczyniły się interwencje walutowe w celu osłabienia jena. Również teraz niepewność co do dalszych kroków japońskich władz w tym zakresie ogranicza presje spadkową na giełdzie.

d2c5jhb

Umiarkowaną przecenę obserwować można także dziś na parkietach europejskich. W dalszym ciągu na rynku utrzymują się obawy o kondycję finansową Irlandii. Agencja S&P 500 podała, że dokapitalizowanie banku Anglo Irish może kosztować tamtejszy rząd ponad 35 mld euro, co rodzi presję na obniżkę ratingu tego kraju. Powodów do zadowolenia nie mają również krajowi inwestorzy. Indeks WIG20 spadło dziś poniżej poziomu 2600 pkt i nie zdołał pokonać wczoraj tegorocznych szczytów.

Michał Fronc
DM TMS Brokers S.A.

d2c5jhb

Podziel się opinią

Share
d2c5jhb
d2c5jhb