Trwa ładowanie...
d2x1ydp
17-11-2010 12:40

Umocnienie dolara

W dniu wczorajszym obserwowaliśmy kontynuację umacnienia dolara względem euro. Minimum zostało ustanowione na poziomie 1,3446. Do umocnienia dolara przyczyniła się również intensywna fala spadkowa na giełdach akcji.

d2x1ydp
d2x1ydp

Spadki na głównej parze walutowej tj. EURUSD oraz na giełdach akcji przyczyniło się do kilkugroszowego osłabienia złotego względem innych walut (EUR, USD, GBP, CHF). W dniu dzisiejszym spodziewamy się nie wielkiego odreagowania wczorajszych spadków przed dalszą kontynuacją umocnienia dolara, spadków na giełdzie oraz osłabienia złotego. W dniu dzisiejszym kilka istotnych danych makroekonomicznych m.in. wnioski o kredyt hipoteczny (g. 13), bazowa inflacja CPI (g. 14:30) oraz pozwolenia na budowę (g. 14:30). Wszystkie dane z USA.
Obecnie jesteśmy również w trakcie publikacji kwartalnych wyników amerykańskich spółek. Dziś swoje wyniki przed rozpoczęciem sesji opublikuje Target.

Para EURPLN od trzech miesięcy znajduje sie w konsolidacji w obszarze 3,87 - 3,98. Dynamiczne spadki na EURUSD na ostatnich sesjach oraz spadki na giełdach akcji prowadzą kurs do górnego ograniczenia kanału tj. 3,9869. Spodziewamy się testowania tego poziomu w przeciągu 2-3 sesji.
Para EURUSD kontynuuje spadek po wybiciu z formacji trójkąta rozszerzającego się. Zasięg spadku znajduje się minimalnie poniżej 1,33. Istotne znaczenie dla sytuacji na tej parze miało w dniu wczorajszym przebicie technicznego wsparcia na poziomie 1,3556. Może to oznaczać, iż na poziomie 1,4280 obserwowaliśmy szczyt i w tej chwili jest to już trend spadkowy (a nie korekta w trendzie wzrostowym).
Podobnie jak na parze EURUSD, również na GBPUSD obserwujemy silne umocnienie dolara. W dniu wczorajszym kurs zdecydowanie przebił dołem 1,60. Na poziomie 1,5840 znajduje się trzymiesięczna linia trendu wzrostowego, która w dniu dzisiejszym stanowi poziom wsparcia. Przełamanie tego poziomu otwiera drogą w okolice 1,5640.
Na parze USDJPY coraz widoczniejsza jest korekta trendu spadkowego. Kurs zbliża się do pierwszego istotnego oporu na wykresie dziennym tj. 83,99. Przebicie tego poziomu otwiera drogą w okolice 85,94.
Kamil Oziemczuk

d2x1ydp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x1ydp