Trwa ładowanie...

Unia dołoży. Będzie przepięknie

Jeszcze będzie przepięknie. A wszystko dzięki Unii Europejskiej, która dokłada 3,8 mld zł na rewitalizację miast. Dotacje idą jak woda - donosi „Rzeczpospolita”.

Share
Unia dołoży. Będzie przepięknieŹródło: Jupiterimages
dht3a1u

Za kasę z unii odnawia się prawie wszystko. Blokowiska, zabytki, kościoły, kamienice, hale sportowe, rynki, paki, nabrzeża, upadłe fabryki, itp. Najwięcej pieniędzy zgarnęło województwo dolnośląskie - 428 mln zł, śląskie - 341 mln zł, i kujawsko-pomorkie - 340 mln zł. Powyżej 300 mln zł do wykorzystania maja Warmia i Mazury oraz Mazowsze. Tylko Podlasie nie korzysta z tej pomocy.

Dodatkowo w woj. wielkopolskim, zachodniopomorskim, pomorskim i śląskim do wzięcia są preferencyjne pożyczki - przypomina gazeta. Zazwyczaj pieniądze dostają samorządy. Jednak w niektórych miastach dostały pojedyncze spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Wtedy pieniądze można wykorzystać na remont elewacji, dachu czy klatki schodowej.

Miasta wręcz rozchwytują unijną kasę. Nic dziwnego więc, że w wielu regionach pieniądze na ten rok się kończą. O dotację w tym roku można starać się jeszcze w łódzkim (nabór rusza w połowie kwietnia), dolnośląskie (wrzesień), kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, mazowieckim i małopolskim - informuje Rzeczpospolita.

Wirtualna Polska / Rzeczpospolita

dht3a1u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dht3a1u
dht3a1u