Trwa ładowanie...
d1pn8p3

Unidevelopment włączy do grupy spółkę Monday Development

Warszawa, 07.01.2016 (ISBnews) -  Unidevelopment -  spółka deweloperska Unibepu- zawarła umowę objęcia 10 mln akcji serii C w podwyższonym kapitale zakładowym Monday Development o wartości nominalnej 0,14 zł każda akcja, podała spółka. Po podwyższeniu kapitału, Unidevelopment będzie miał 92,7% głosów na walnym zgromadzeniu Monday Development.

Share
d1pn8p3

"Akcje zostały objęte po cenie emisyjnej równej wartości nominalnej tj. 0,14 zł za akcję i łącznej wartości 1,4 mln zł za wszystkie obejmowane akcje. Po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego Monday Development przez właściwy sąd rejestrowy, emitent będzie dysponował większością 92,7% głosów Monday Development i tym samym Monday Development uzyska status spółki odpowiedno zależnej bezpośrednio od emitenta" - podał Unidevelopment w komunikacie.

Monday Development to firma deweloperska realizująca inwestycje mieszkaniowe, biurowe i gruntowe na terenie Poznania i jego okolic. Grupa działa na poznańskim rynku od 2003 roku. Aktualnie Monday Development obsługuje projekty mieszkaniowe na terenie Poznania oraz projekt biurowy w ścisłym centrum Poznania. Od czerwca 2010 roku spółka notowana jest na rynku GPW New Connect.

Unidevelopment podał, że na przestrzeni lat 5 spółki z grupy Unibep współpracowały ze spółkami z grupy Monday Development w zakresie realizacji projektów deweloperskich w Poznaniu (Osiedle Hevelia, Osiedle Czarnieckiego) oraz przygotowania do pozyskania nowych nieruchomości pod projekty deweloperskie.

Unidevelopment S.A. jest deweloperem z grupy giełdowego Unibepu, którego oferta obejmuje zarówno domy jednorodzinne, jak i mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Firma obecna jest także w sektorze nieruchomości komercyjnych. Obligacje spółki są notowane na rynku Catalyst.

(ISBnews)

d1pn8p3

Podziel się opinią

Share
d1pn8p3
d1pn8p3