Trwa ładowanie...
d3sic3d

UOKiK ws. spółek Nokia i Juniper (komunikat)

...

d3sic3d
d3sic3d

08.09. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodziła się na utworzenie przez Nokię Siemens Networks oraz spółkę Juniper Networks wspólnego przedsiębiorcy.

Nokia Siemens Networks jest przedsiębiorstwem z udziałem kapitału zagranicznego oraz jednym z największych dostawców rozwiązań telekomunikacyjnych na świecie. Firma oferuje innowacyjne produkty, takie jak telefony komórkowe oraz urządzenia i rozwiązania do fotografii i wideo, gier, multimediów, pracy zawodowej i komunikacji. Spółka działa w około 200 krajach na całym świecie.

Juniper Networks jest czołowym producentem szerokiej gamy systemów sieciowych: przełączników, ruterów oraz zintegrowanych zabezpieczeń. Do klientów firmy Juniper Networks zaliczają się najwięksi operatorzy telekomunikacyjni, globalne przedsiębiorstwa, agencje rządowe, instytucje badawcze i naukowe.

d3sic3d

Inwestycja polega na utworzeniu wspólnego przedsiębiorcy, w którym Juniper i Nokia będą posiadać udziały odpowiednio 60 proc. i 40 proc.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja polegająca na utworzeniu nowego przedsiębiorstwa nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku.

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do Prezesa UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że od maja br. na stronie internetowej Urzędu http://bip.uokik.gov.pl/14362/14362/ zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d3sic3d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sic3d