Trwa ładowanie...

Upomnij się o spadek w ZUS

Od dwóch lat, po obcięciu składki do Otwartych Funduszy Emerytalnych, w ZUS istnieje tzw. subkonto, które posiada ponad 16 mln członków OFE. Można z niego dziedziczyć pieniądze, ale wie o tym niewiele osób - stwierdza "Rzeczpospolita".

Upomnij się o spadek w ZUSŹródło: WP.PL
d44y9vi
d44y9vi

Od dwóch lat po obcięciu składki do Otwartych Funduszy Emerytalnych w ZUS istnieje tzw. subkonto. Posiada je ponad 16 mln członków OFE. Niewielu z nich jednak wie, że zgromadzone tam środki można dziedziczyć - pisze "Rzeczpospolita".

Do tej pory odnotowano prawie 70 tys. osób posiadających subkonto, a ZUS wypłacił po zmarłych 5,7 mln zł. Tymczasem z roku na rok suma zgromadzonych na subkoncie składek będzie coraz większa. Już teraz kwoty te liczy się w miliardach. - Na subkoncie znajduje się już ponad 35 mld zł - mówi Jacek Dziekan, rzecznik prasowy ZUS.

Zasady dziedziczenia środków z subkonta w ZUS są identyczne jak w przypadku OFE. Jego posiadacz może wskazać konkretne osoby, które otrzymają jego pieniądze, jeśli tego nie zrobi, środki zgromadzone w OFE wejdą w skład spadku.

Aby dostać pieniądze z OFE i subkonta z ZUS, spadkobiercy ubezpieczonego powinni zgłosić się do jego funduszu - doradza "Rzeczpospolita".

d44y9vi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44y9vi