Trwa ładowanie...

Urlop ojcowski dla żołnierza

Resort obrony kończy prace nad projektem ustawy, która pozwoli zawodowym wojskowym na korzystanie z przywilejów dla świeżo upieczonych rodziców

Urlop ojcowski dla żołnierza
d1mnbjd
d1mnbjd

Gazeta wyjaśnia, że wojskowi są ostatnią grupą mundurową, która nie może korzystać z dodatkowych dni wolnych po urodzeniu dziecka. 1 kwietnia ubiegłego roku Sejm przyznał prawo do ojcowskich urlopów m.in. policjantom, strażakom, funkcjonariuszom BOR czy ABW.

"Dziennik Gazeta Prawna" dodaje, że w ubiegłym roku trzykrotnie w tej sprawie interweniował w MON pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania. W grudniu minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak stwierdził, że "resort dostrzega potrzebę dostosowania uprawnień żołnierzy zawodowych w zakresie ochrony rodzicielstwa do uprawnień pracowników wynikających z kodeksu pracy".

Właśnie trwają ostatnie prace zmierzające do wprowadzenia do ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych zapisów umożliwiających udzielanie im urlopów ojcowskich. "Zmieni się postrzeganie żołnierzy. Teraz będą oni także traktowani jak normalni członkowie rodzin, którzy mają powinności wobec swoich dzieci i żon" - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" komandor Bożena Szubińska, pełnomocnik ministra obrony narodowej do spraw wojskowej służby kobiet.

d1mnbjd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mnbjd