Trwa ładowanie...
narodziny
28-05-2009 14:46

Urodzeni w lecie są inteligentniejsi?

Według amerykańskich naukowców urodzeni zimą są zazwyczaj gorzej wykształceni i mają gorszą pracę.

Share
Urodzeni w lecie są inteligentniejsi?
d341ss7

Urodzeni zimą są zazwyczaj gorzej wykształceni i mają gorszą pracę, donosi serwis EurekAlert.org.

Naukowcy dowodzą, że nasze szczęście zależy od pory roku, w której się urodziliśmy. Kasey Buckles i Daniel Hungerman z Uniwersytetu w Notre Dame w stanie Indiana uważają, że ludzie urodzeni w grudniu, styczniu i lutym są zazwyczaj mniej wykształceni, mają niższy iloraz inteligencji, cieszą się gorszym zdrowiem, oraz zarabiają mniej niż osoby urodzone w innych porach roku.

Para ekonomistów Kasey Buckles i Daniel Hungerman przestudiowali dane z amerykańskiego spisu ludności pod kątem sytuacji społecznej matek. Z ich badań wynika, że osobami rodzącymi dzieci w zimie są najczęściej kobiety niezamężne, bez średniego wykształcenia czy nastolatki. Często ciąża jest wynikiem hucznych obchodów zakończenia liceum czy roku szkolnego.

Z badań wynika też, że kobiety uważają zimę za najgorszy okres na poród. Dlatego bardziej zamożne, lepiej wykształcone matki często planują moment poczęcie dziecka tak, żeby nie rodziło się ono w czasie zimy. Planowane i świadome ciąże rzadziej kończą się zimowym porodem.

d341ss7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d341ss7