Trwa ładowanie...
d4bxif7
d4bxif7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA/Wzrosty na Wall Street

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów. Zwyżki były napędzane przez najdroższą od ponad roku cenę ropy naftowej. W tym tygodniu rynek czeka m.in. na publikację protokołu z wrześniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4bxif7

Dow Jones Industrial na koniec dnia zyskał 0,49 proc. i wyniósł 18 329,04 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,46 proc. i wyniósł 2 163,66 pkt. Nasdaq Comp. zwykował o 0,69 proc. do 5 328,67 pkt.

W centrum uwagi znajdują się doniesienia z rynku ropy naftowej. W poniedziałek po południu ceny baryłki Brent rosły nawet do ponad 53,6 USD i są najwyższe od ponad roku. Zarówno Brent, jak i nowojorski benchmark WTI drożały ponad 3 proc.

W ślad za cenami ropy najmocniej na Wall Street w górę pnął się sektor paliwowy i surowcowy.

d4bxif7

Do zwyżek indeksu Dow Jones Industrial przyczyniały się akcje IBM i Boeinga.

W tym tygodniu w USA rozpoczyna się sezon prezentacji wyników kwartalnych przez spółki. Większość dużych spółek w USA opublikuje swoje raporty do końca października. Z konsensusu agencji Reutera wynika, że zyski spółek notowanych na indeksie S&P 500 będą w III kw. niższe niż w poprzednim roku średnio o 0,8 proc. Z kolei konsensus Bloomberga wskazuje na 1,6-procentowy spadek rdr rentowności amerykańskich spółek z S&P 500 w III kw.

d4bxif7

Podziel się opinią

Share
d4bxif7
d4bxif7