Trwa ładowanie...
d1ielug

USA/Wzrosty na Wall Street

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów. Zwyżki były napędzane przez najdroższą od ponad roku cenę ropy naftowej. W tym tygodniu rynek czeka m.in. na publikację protokołu z wrześniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej.

Share
d1ielug

Dow Jones Industrial na koniec dnia zyskał 0,49 proc. i wyniósł 18 329,04 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,46 proc. i wyniósł 2 163,66 pkt. Nasdaq Comp. zwykował o 0,69 proc. do 5 328,67 pkt.

W centrum uwagi znajdują się doniesienia z rynku ropy naftowej. W poniedziałek po południu ceny baryłki Brent rosły nawet do ponad 53,6 USD i są najwyższe od ponad roku. Zarówno Brent, jak i nowojorski benchmark WTI drożały ponad 3 proc.

W ślad za cenami ropy najmocniej na Wall Street w górę pnął się sektor paliwowy i surowcowy.

d1ielug

Do zwyżek indeksu Dow Jones Industrial przyczyniały się akcje IBM i Boeinga.

W tym tygodniu w USA rozpoczyna się sezon prezentacji wyników kwartalnych przez spółki. Większość dużych spółek w USA opublikuje swoje raporty do końca października. Z konsensusu agencji Reutera wynika, że zyski spółek notowanych na indeksie S&P 500 będą w III kw. niższe niż w poprzednim roku średnio o 0,8 proc. Z kolei konsensus Bloomberga wskazuje na 1,6-procentowy spadek rdr rentowności amerykańskich spółek z S&P 500 w III kw.

d1ielug

Podziel się opinią

Share
d1ielug
d1ielug