Trwa ładowanie...

Ustawowa eutanazja

Ultimatum opiekunów dorosłych niepełnosprawnych dla premiera. Protestujący pod Sejmem dają Donaldowi Tuskowi 3-4 dni na rozmowy

Ustawowa eutanazjaŹródło: PAP/Jakub Kamiński
d2cisas

- czytamy w "Naszym Dzienniku".

Wtorek będzie 13. dniem protestów. Demonstrujący pod parlamentem deklarują, że jeśli premier nie przyjdzie do nich i nie porozmawia, to ci pojadą protestować do Brukseli. Pojedziemy do Parlamentu Europejskiego i narobimy wstydu rządowi - zapowiedział Piotr Rybak z Ruchu Oburzonych.

Manifestanci przypominali, że w trakcie kampanii wyborczej Donald Tusk zapowiadał, że zmieni się status opiekunów niepełnosprawnych. Według zapowiedzi premiera, mieli oni zostać uznani nie za świadczeniobiorców, ale za opiekunów, którzy wykonują swego rodzaju pracę, a ich wynagrodzenie miało osiągnąć poziom płacy minimalnej.

d2cisas

Protestujący pod Sejmem podkreślają, że piątkowa decyzja parlamentarzystów w żaden sposób ich nie zadowala. Dorośli opiekunowie niepełnosprawnych dostaną zwrot zasiłków odebranych im 1 lipca 2013 roku na mocy nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych. Likwidację zasiłków zakwestionował w grudniu Trybunał Konstytucyjny.

(AS)

d2cisas
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cisas